Przeciętny Polak pije rocznie blisko 25 l. soków. Dużo. Niestety, nie wszelki owocowy trunek, który możesz wyszukać na sklepowej półeczce, jest rzeczywiście sokiem. Soki to najcenniejsze napitki owocowe, jakie zdołasz znaleźć na sklepowej półce, a to dlatego, iż nie powinny nieść sztucznych barwników i konserwantów." /> Z jakiej przyczyny należy pić soki? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Z jakiej przyczyny należy pić soki? - absolucorse

Z jakiej przyczyny należy pić soki?

Lipiec 30th, 2020
Statystyczny Polak pije na rok ok. dwadzieścia pięć litrów soków. Dużo. Niestety, nie wszelki owocowy napój, który zdołasz znaleźć na sklepowej półce, jest rzeczywiście sokiem. Soki to najbardziej cenne owocowe napitki, jakie możesz odnaleźć na sklepowej półce, a to z tej przyczyny, że nie mogą mieścić chemicznych aromatów ani konserwantów.

zdrowo i na diecie
Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Soki można by podzielić na: soki świeże – to soki, jakie nie są poddawane pasteryzacji, dzięki czemu zachowują one więcej wartości odżywczych. Podobne soki mają bardzo krótki termin przydatności do konsumpcji, w związku z tym lokuje się je w lodówkach, na ogół w butelkach szklanych; pasteryzowane soki – o ile poddawane są delikatnej pasteryzacji (w temp. do 85 stopni), ich okres zdatności konsumpcji wynosi parę tygodni, a wartości odżywcze są takie jak w przypadku soków świeżych. Takie soki wyprzedaje się z reguły w szklanych opakowaniach. Soki w kartonikach to te, które poddano pasteryzacji w temp. 100 stopni Celsjusza.http://www.serwischlodniczy.com.pl/art_71_montazklimatyzacji montaż klimatyzacji wrocławIch termin przydatności do spożycia jest o wiele dłuższy, niestety zawartość witamin i minerałów jest o wiele mniejsza. Soki jednodniowe tłocznia soków odciska ze świeżych owoców i warzyw, w czasie gdy soki pasteryzowane w znacznej większości wytwarza się z pulpy, innymi słowy z koncentratu. Soki możemy także podzielić na warzywne, które są mniej kaloryczne, mieszczą mniejsze ilości cukru, jak też owocowe. Termin nektar kojarzy się poniektórym z trunkiem bogów, czyli czymś drogocennym, nadzwyczajnym. Niestety, w nazewnictwie spożywczym to coś całkowicie innego. Nektar owocowy to silnie rozcieńczony sok wyprodukowany z koncentratu bądź świeżych owoców, zawierający dodatek cukru (jest go więcej niż w sokach dosładzanych). Nektar nie zawiera sztucznych aromatów a także konserwantów. Napój zaś to najmniej wartościowy owocowy artykuł przeznaczony do picia. Mieści ok.

Jeśli uważasz, że informacje w internecie nie są pełne, to przejdź do linku (https://www.polmedico.pl/), gdzie odnajdziesz dokładne omówienia tematów – odnośnik znajduje się tu.

20% soku owocowego, pozostała reszta to woda, cukier, kwasek cytrynowy oraz chemiczne substancje, tj. barwniki, konserwanty, aromaty.

Jedzenie
Źródło: http://www.sxc.hu/
Wartość odżywcza soków zależy od tego, czy jest on sporządzany z pulpy, czy też świeżo wyciskany z owoców albo warzyw. Te drugie są o tyle wartościowe, że mieszczą bardzo dużo witamin jak też minerałów. Cukier dodawany do napojów, nektarów a także poniektórych soków jest szkodliwy. Dobrze wybierać soki z dopiskiem bez dodatku cukru.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj