Europa być może nie ma najbardziej urokliwego położenia geograficznego - w końcu geografia Wietnamu czy USA jest przynajmniej z europejskiego punktu widzenia bardziej atrakcyjna, to jednakże fakty są takie, że akurat na naszym kontynencie mieszczą się najładniejsze miasta. " /> Z jakich powodów Europa to niezwykły kontynent? Przeczytaj nasz mini przewodnik - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Z jakich powodów Europa to niezwykły kontynent? Przeczytaj nasz mini przewodnik

13 maja, 2022
Europa być może nie posiada najbardziej urokliwego położenia geograficznego – przecież geografia Tajlandii bądź USA jest przynajmniej z europejskiego punktu widzenia bardziej atrakcyjna, to jednak fakty są takie, że na naszym kontynencie mieszczą się najładniejsze miasta.

paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Miłośnicy zwiedzania pięknych miast tak naprawdę nie muszą lecieć do Afryki czy Australii, aby zobaczyć fascynujące zabytki i atrakcje dla turystów. I to jest wspaniałe. Także w Polsce mamy całkiem sporo niesamowitych miast: Warszawa, Gdańsk czy Zakopane są godne dużej uwagi.

Jednak w owym tekście będą opisane trochę te miasta, które znajdują się za granicą. Na samym początku warto napisać o Amsterdamie – niezwykłe miasto, które jest szczególnie słynne z ogromnego liberalizmu społecznego. Zatem prostytucja bądź narkotyki są w holenderskiej metropolii w zupełności legalne. Choć w wielkim błędzie jest taki turysta, który chce ominąć Amsterdam, bo myśli, że jeżeli nie interesują go tego typu atrakcje, mocno się w Amsterdamie będzie nudził. W końcu mówimy o niesamowicie urokliwym mieście!

A więc atrakcje w Amsterdamie jak przypadną do gustu także tym nieco bardziej konserwatywnym podróżnikom. Zwłaszcza warto odwiedzić muzea – nawet tacy ludzie, którzy zasadniczo nie chodzą po muzeach i tak powinni wejść do jednego. Choćby z tej przyczyny, że holenderskie malarstwo to ścisła europejska czołówka. Najzwyczajniej w świecie pewne muzea trzeba zobaczyć, nie ma innej możliwości.

Niniejszy artykuł jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, przeczytaj także podobne źródła, które mają informacje na opisywany temat.

Trzeba także zwiedzić Paryż, zatem chyba najbardziej klimatyczną stolicę w Europie. Rzym oraz Londyn również są popularne i wspaniałe, lecz to Paryż jest mimo wszystko legendarny.

O bardzo dużej estymie jaką cieszy się Paryż może świadczyć to, że nieustannie paryskie uliczki są pełne artystów, a na dodatek w dalszym ciągu Paryż (sprawdź tutaj) jest modny wśród elit. W sumie atrakcje turystyczne w Paryżu są tak bardzo rozbudowane, iż zobaczenie wszystkich jest niemalże nierealne. A więc hipotetycznie możemy odwiedzać Paryż dwa razy do roku, a i tak nie zobaczymy wszystkiego. Należy również wspomnieć o Pradze – stolica południowych sąsiadów to niezwykłe miejsce, chociaż w ostatnich latach coraz częściej przyjęło się mówić, że piękniejszy od Pragi jest polski Kraków. Cóż, Kraków to także niezwykłe miasto.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj