Oczekując noworodka każda przyszła mama, a czasem również tata, w pewnym momencie wpada w pewnego rodzaju „szał zakupów”, który teoretycznie ma na celu skompletowanie wyprawki dla wyczekiwanego dziecka." /> Wybierając wyprawkę dla niemowlaka - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Wybierając wyprawkę dla niemowlaka - absolucorse

Wybierając wyprawkę dla niemowlaka

Maj 27th, 2020
Spodziewając się maleństwa każda przyszła matka, a czasami też ojciec, w pewnej chwili wpada w swego rodzaju „szał zakupów”, który teoretycznie ma za zadanie zgromadzenie wyprawki dla wyczekiwanego dziecka.

Niestety, kiedy zaczynamy odwiedzać każdy sklep z akcesoriami dla dzieci jaki spotkamy, a w nim oglądać, przerzucać, przebierać i ostatecznie- nabywać każdą rzecz, która nam wpadnie w oko, bez ustalonego planu, szybko się zorientujemy, iż już jakiś czas temu przekroczyliśmy finansową barierę, a nie nabyliśmy przynajmniej połowy koniecznego wyposażenia. Z tego powodu dobrze jest już na początku ciąży zacząć pisać wykaz koniecznych rzeczy. Poza tym tak duży wydatek lepiej rozłożyć na kilka miesięcy: nie zapomnijmy, że oprócz ubranek i smoczków, są również znacznie droższe rzeczy.

Wyprawka dla dziecka powinna szczególnie zawierać kilka istotnych elementów. Są to:

Ubranka na wyjątkowe okazje
Autor: Ceremony
Źródło: Ceremony

Ubranka – np. – zakupując ubranka nie zapomnijmy o tym, iż niemowlaki niezwykle szybko rosną, w związku z czym jeśli kupimy ich bardzo dużo, to większość z nich i tak nigdy nie zostanie wykorzystana. Najważniejsze, aby były one wykonane z naturalnych materiałów, bez szorstkich szwów, metek i haftów. Ciuszki, których z pewnością potrzebujemy to: body z długim oraz krótkim rękawem, koszulki, kaftaniki, śpioszki, skarpetki, sweterki, bluzy oraz spodenki, czapeczki (wiązane), ręcznik z kapturkiem, oprócz tego ewentualnie zestaw na zimę. UWAGA!!! Przed założeniem każde ubranko musimy uprać w proszku dla niemowląt lub szarym mydle!!!

Pościel – zobacz – noworodków oraz niemowląt nie można układać do snu na poduszce. Kołderka też nie jest potrzebna- wystarczy, zależnie od temperatury w pomieszczeniu, cieńszy lub grubszy kocyk.

Pieluchy – w dzisiejszych czasach najpraktyczniejsze są pampersy. Początkowo potrzebujemy rozmiaru newborn (2-5 kg). Warto też zakupić kilka sztuk pieluch tetrowych.

Kosmetyki– należy kupić:

– mydełko natłuszczające,
– oliwkę dla niemowląt,
– krem do ciała,
– kremik przeciw odparzeniom,
– sterylne gaziki,
– sól fizjologiczną,
– proszek do prania dla niemowląt,
– środek do odkażania pępka,

Akcesoria – niezbędne są:

– nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami
– szczotka do włosów dla najmłodszych,
– pałeczki do uszu,
– gruszka z gumy do czyszczenia noska,
– termometr do mierzenia temperatury ciała,
– wanienka,
– podkładka do kąpieli,
– łóżeczko,
– wózek spacerowy,
– fotelik do samochodu.

To nam wystarczy w pierwszych tygodniach życia naszego dziecka, a z czasem sukcesywnie możemy dokupować konieczne rzeczy.

Zabawki dla dzieci

Autor: VTech

W pierwszych tygodniach życia noworodek nie potrzebuje zabawek.

Jeżeli w zamieszczonym tutaj poście nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (https://winnicadwiegranice.pl/wina-polskie/) inny tego typu materiał.

Nie ma ono nawet zdolności utrzymania czegokolwiek w rączce. Dopiero wraz z upływem kolejnych dni wykształca ono świadomość tego, co się wkoło niego dzieje i wtedy pojawia się zainteresowanie różnymi rzeczami. Zakupując zabawki dla dzieci, szczególnie tak małych, pamiętajmy o tym, aby stawiać zwłaszcza na jakość. Poza tym istotne jest, by zabawka była właściwie dobrana do wieku, nie miała małych elementów, ani ostrych części. Na samym początku odpowiednie będą grzechotki, jednak z czasem możemy wspomagać rozwój naszego maleństwa przez zakup zabawek rozwijających logiczne myślenie (przykładowo dopasowywanie kształtów) lub zabawek interaktywnych, które między innymi śpiewają piosenki i uczą rozróżniać kolory.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj