Niestety spora grupa seniorów w naszym kraju ma bardzo małe emerytury, które nie pozwalają na godne życie - rachunki, jedzenie, leki." /> W naszym kraju niekiedy emerytury bywają bardzo małe - dlatego należy czasami zastanowić się nad szansami, które daje hipoteka zwrotna. Warto pomyśleć o odwróconej hipotece, która daje niemal pełną korzyść finansową. - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

W naszym kraju niekiedy emerytury bywają bardzo małe – dlatego należy czasami zastanowić się nad szansami, które daje hipoteka zwrotna. Warto pomyśleć o odwróconej hipotece, która daje niemal pełną korzyść finansową.

18 stycznia, 2020
Niestety wiele seniorów w naszej ojczyźnie posiada niezwykle małe świadczenia emerytalne, które nie zezwalają na normalne życie – opłaty, jedzenie, lekarstwa.

Nie wspominając już o takich wygodach, jak wyjazd na wakacje albo wypady do restauracji z koleżankami. Spora grupa emerytów boryka się każdego dnia z kwestią – „Co kupić, a bez czego się obejdę?”
kable elektryczne

Autor: Mussi Katz
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie istnieje pewien pomysł, jak pomóc seniorom, żeby starość wydawała się łatwiejsza i nie skupiała się tylko i wyłącznie na ciągłym oszczędzaniu. Jest taka rzecz jak hipoteka zwrotna (hipotek zwrotnych). Chodzi w tym o to, że osoba w podeszłym wieku, jeśli jest właścicielem domu lub mieszkania, podpisuje umowę z spółką, która po śmierci emeryta będzie wyłącznym właścicielem mienia. Starsza osoba ma za to dożywotni suplement pieniężny do emerytury, który jest skrupulatnie powiązany z wyceną domu. Hipoteka zwrotna wydaje się być dobra dla tych seniorów, których emerytura jest bardzo mała, ale także dla tych, którzy nie posiadają potomków. Wtedy nie będą posiadali wyrzutów sumienia, że dom (zobacz porzyczki pod zastaw smartvest) pójdzie na marne, jeśli i tak nie mieliby osoby, której chcieliby to zapisać.
Trzeba zastanowić się nad zaletami takowej hipoteki, ponieważ może emerytom to w sporej mierze usprawnić comiesięczne tworzenie swojego budżetu .

Przy niskiej emeryturze każdy dodatkowy grosz będzie przydatny.

Czytasz w tym miejscu bardzo atrakcyjne informacje, ale kliknij bez obaw tutaj, gdyż to bez dwóch zdań unikalna strona (https://www.metfix.com.pl/) – ona też Cię zainteresuje.

Wtedy emeryt będzie miał szansę żyć spokojnie, ponieważ będzie wiedział, że na wszystko wystarczy mu pieniędzy.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj