Zadowolenie z praktykowania sportów śnieżnych to możność ich uprawiania w sposób bezpieczny. Nasza wydolność cielesna ma kluczowy wpływ na poziom bezpieczeństwa. Jednostka niezadowalająco przygotowana do sezonu narciarskiego, zarówno starsza jak i młodsza wiekiem, stwarza niebezpieczeństwo nie jedynie dla własnego zdrowia, ale też pośrednio dla innych narciarzy." /> W jaki sposób przyszykować się do wyjazdu na narty? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

W jaki sposób przyszykować się do wyjazdu na narty? - absolucorse

W jaki sposób przyszykować się do wyjazdu na narty?

Styczeń 21st, 2021
Satysfakcja z praktykowania sportów zimowych to możność ich praktykowania w bezpieczny sposób. Nasza wydolność cielesna ma doniosły wpływ na poziom bezpieczeństwa. Jednostka niezadowalająco przyszykowana do sezonu narciarskiego, zarówno starsza jak też młodsza wiekiem, stwarza zagrożenie nie wyłącznie dla własnego zdrowia, ale także pośrednio dla drugich narciarzy.

wyjazd na deskę i na narty do Włoch
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Ogólnie osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, powinny bezwzględnie zwiększyć poziom aktywności cielesnej już w czasie jesiennym. Jeśli było to niemożliwym, przynajmniej na około 7-10 dni przed przewidywanym wyjazdem można wykonać serię intensywnych treningów fizycznych takich jak na przykład bieg „z góry” najodpowiedniej ze stromego stoku, zbieganie po schodach, podskoki do całkowitego przysiadu, przeskoki jednonóż poprzez przeszkodę (na przykład ławeczkę).

Podczas jazdy na nartach, dla zachowania bezpieczeństwa, musimy pamiętać o racjonalnym doborze długości jazdy i przerw na odpoczynek. Jeśli są to zorganizowane wyjazdy na narty wówczas nie powinno być z tym kłopotu – SlowMania organizacja wyjazdów na narty. Trzeba wiedzieć, że procesy regeneracji najintensywniej następują na początku wypoczynku, dlatego korzystniej będzie zatrzymywać się częściej na krótki okres czasu, niż rzadziej na dłuższy moment. Bardzo ważnym problemem, towarzyszącym każdej aktywności fizycznej jest odwodnienie, mające ogromnie ogromny wpływ na poziom wydolności fizycznej. Strata masy ciała o jedynie 2% z powodu odwodnienia, sprawia obniżenie zdolności wysiłkowych o ok. 20%. Ażeby zapobiec ujemnym konsekwencjom odwodnienia powinniśmy spożywać płyny często, nim pojawi się uczucie pragnienia. W warunkach niskiej temperatury bardzo dobrym napitkiem jest ciepła herbata z sokiem malinowym. Bez względu na to czy są to narty we Włoszech – na narty do Włoch czy może w Polsce – istotny jest należyty dobór sprzętu.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj