Osoby chore na cukrzyce oprócz zachowania odpowiedniej Diety, muszą również pamiętać o systematycznym przyjmowaniu tabletek lub insuliny. O ile z tabletkami nie ma dużego problemu, o tyle z wstrzykiwaniem insuliny już tak." /> W jaki sposób pompa insulinowa ułatwia życie cukrzyków? W jaki sposób działa takie urządzenie? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

W jaki sposób pompa insulinowa ułatwia życie cukrzyków? W jaki sposób działa takie urządzenie? - absolucorse

W jaki sposób pompa insulinowa ułatwia życie cukrzyków? W jaki sposób działa takie urządzenie?

Styczeń 11th, 2021
Osoby cierpiące na cukrzyce poza zachowaniem właściwej Diety, powinny także pamiętać o ciągłym przyjmowaniu leków lub insuliny. O ile z pigułkami nie ma aż takiego problemu, o tyle z zastrzykami insuliny już tak.

Nie jest to zbyt wygodne, tym bardziej gdy jesteśmy w miejscu publicznym. Z tego względu wprowadzono na rynek pompę na insulinę.
Pompa insulinowa Medtronic jest urządzeniem, które jest bardzo wygodne. W przypadku chorych na cukrzycę osób, trzustka nie produkuje właściwej ilości insuliny. Dlatego też poziom cukru we krwi rośnie. Pompa insulinowa, dzięki regularnym dawkom insuliny, aplikowanym kilka razy w ciągu dnia, bardzo dobrze naśladuje pracę chorej trzustki.

Zerknij – zrobiliśmy wyjątkowo dla Ciebie kolejne łącze do wpisu. Tam wyszukasz wiele szczegółowych informacji na zaprezentowany tu temat.

Dlatego też jest tak dobra w leczeniu, ponieważ jest niesamowicie dokładna. Zarówno gdy chodzi o pory jak również o dokładność dawek.

smutek
Autor: Guilherme Yagui
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowsze pompy insulinowe programowane są w ten sposób, aby terapia była maksymalnie efektywna. Wstrzykiwanie insuliny nie da tak dobrych rezultatów, ponieważ dostarczamy sobie parę dużych dawek przez dzień, lecz niekoniecznie pokrywa się to z faktycznym zapotrzebowaniem. W pompie insulinowej jest insulina innego typu, to znaczy działająca od razu. Jej pewna ilość podawana jest ciągle, to tak zwana dawka bazowa. Natomiast poza tym dodatkowo wstrzykiwane są tak zwane bolusy. Są to większe dawki insuliny po jedzeniu, to znaczy wtedy kiedy konieczność przyjęcia insuliny jest największe.

W ten sposób nasze ciało funkcjonuje prawidłowo, a poziom cukru we krwi jest w normie.

Poznaj dodatkowo inne wiadomości odnośnie tej tematyki. Kliknij ten link oraz przeczytaj więcej opinii na ten temat tej sprawy. To też niezwykle Cię zaintryguje.

Chory nie ma potrzeby martwić się o ewentualne powikłania wynikające z SPAdku lub wzrostu poziomu cukru we krwi.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj