absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Wczasy w kujawsko-pomorskim to dobry pomysł

Styczeń 5th, 2020
Wiele osób chce wybrać się gdzieś na urlop. Myśli jest dużo. Jednak często czas nie jest naszym sprzymierzeńcem, tak, więc dobrze jest szukać fajnych miejsc w Polsce. Zdarza się tak, że w myśl znanego porzekadła cudze wychwalamy, chociaż tego, co u nas nie znamy. A dobrze byłoby poznać. Bo w naszym kraju jest wiele rzeczywiście cudownych miejsc. Jesteśmy krajem gdzie jest sporo miejsc uzdrowiskowych. Do których dobrze pojechać choć na mały wypad.

Zatroszczmy się o dobre zdrowie w czasie wypoczynku

Styczeń 5th, 2020
Okres letni w pełni. Wielu z nas rozmyśla, dokąd tego roku wybrać się na wczasy z najbliższymi. Nie możemy się już doczekać tych kilkunastu dni cudownej wolności. Czujemy się już wycieńczeni powszednimi obowiązkami. Podczas pracy nieustannie jesteśmy narażeni na stres. W domu czekają na nas kłopoty z dziećmi. Działamy na wysokich obrotach. Oprócz tego, mamy złe zwyczaje żywieniowe. Nie spożywamy posiłków o regularnych godzinach. Jemy zazwyczaj byle co i gdziekolwiek. Chodzi nam tylko o to, aby zaspokoić głód. Tymczasem, w naszych komórkach brak niezbędnych elementów odżywczych. To dlatego bywamy ciągle wyczerpani i niewyspani. Mamy kiepską odporność. Brak jakiegokolwiek ruchu sprawia, że jesteśmy całkowicie bez kondycji. To wszystko nie tylko niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu, ale też negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.

W jaki sposób zadbać o formę na wakacjach?

Styczeń 4th, 2020
Nagorące dni oczekiwaliśmy z niecierpliwością już bardzo dawno. Zima w tym roku szczególnie dała nam popalić. W czasie długich i zimnych wieczorów, aby poprawić sobie humor, oglądaliśmy z całą rodziną katalogi agencji turystycznych i wymyślaliśmy wakacje naszych marzeń. Tymczasem, okres urlopowy już nadchodzi i czas najwyższy porozmawiać z bliskimi o tegorocznych wczasach. Powinniśmy już dzisiaj wykupić miejsca w hotelu dla siebie i najbliższych, ponieważ jeszcze trochę i może być zbyt późno- nie znajdziemy już wolnych noclegów w modnych ośrodkach wczasowych.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj