Tunezja położona jest w Afryce Północnej i zajmuje przestrzeń średnicy połowy naszego kraju. To najbardziej wysunięty na północ kraina lądu afrykańskiego. Jest to jeden z ulubionych stron naszych podróży. Jest to kraj do jakiego podróżnicy jeżdżą szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdy następują tam największe gorąca." /> Tunezja jako atrakcyjny kraj na wakacje - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Tunezja jako atrakcyjny kraj na wakacje - absolucorse

Tunezja jako atrakcyjny kraj na wakacje

Grudzień 11th, 2019
Tunezja położona jest w Afryce Północnej i zajmuje przestrzeń wielkości połowy naszego kraju. To najbardziej wysunięty na północ państwo kontynentu afrykańskiego. Jest to jeden z ukochanych kierunków naszych wyjazdów. Jest to państwo do jakiego podróżnicy objeżdżają zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy występują w tym miejscu największe gorąca.

Tunezja proponuje ciągnące się w nieskończoność piaszczyste wybrzeża, romantyczne pustynie i radość życia. Znajdziemy tu obszerną paletę hoteli, które zaspokoją zarówno oszczędnych jak i takich którzy szukają luksusu.

Bez zwłoki zerknij tu (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php) – to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość z pewnością da ci do myślenia.

Mnóstwo hoteli w Tunezji ma przygotowane dodatkowe programy dla dzieci i imponujące pola golfowe.

Tunezyjskie plaże
Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to kraj, który jest pośród Polaków bardzo atrakcyjny. W szczególności dlatego, że wczasy Tunezja należą do korzystniejszych z alternatyw zagranicznych wyjazdów. Urlop w Tunezji z biurem podróży to wybór dla wygodnych. Ofert jest tak wiele, że jest możliwość bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Żeby zobaczyć autentyczną Tunezję trzeba się oddalić od turystycznych kurortów. W Tunezji jest co obserwować, od pozostałości władzy Rzymian i Fenicjan, po pustynię, zielone lasy. Będąc na wczasach w Tunezji wskazane jest się wybrać na wyprawę na Saharę, także do Tunisu. W Tunisie znajduje się jedna z najciekawszych medin świata arabskiego. Eskapady najlepiej załatwić na miejscu. Przemierzanie Sahary na wierzchołku wielbłąda to interesująca przygoda. Stosownym czasem na wycieczkę na Saharę jest jesienny czas. Na taką wycieczkę trzeba w takim przypadku zabrać ciepłą odzież, ponieważ temperatura na pustyni w nocy jest w stanie znamiennie opaść.

windsurfing
Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Wczasy Tunezja to doskonała szansa na nurkowanie i windsurfing. Szkoły nurkowe są nieomal na każdym kroku. W szczególności interesującymi punktami do nurkowania jest Tabarka i Hammamet. Tabarka to raj dla miłośników koralowców. Dookoła przylądka znajduje się wiele miejsc do nurkowania.

Czy z przeczytanego tego artykułu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (http://horyzont.net.pl/) – z pewnością pochłoną Cię bez reszty.

Najpiękniejsze rafy koralowe można podziwiać w Narodowym Parku Morskim i okolicach skalistych wysp. Wszystko to i wiele więcej, znajdziesz w.

Podróżując do Tunezji nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą kremów z wysokimi filtrami UV, nakrycia głowy, oraz okulary przeciwsłoneczne.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj