Dobór materaca wcale nie należy do prostych. Pianka czy sprężyny, kilkaset czy kilka tysięcy złotych – na co się zdecydować? Przede wszystkim nie musimy inwestować w materac na resztę życia." /> Sprężyny czy pianka – zakup materaca - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Sprężyny czy pianka – zakup materaca

10 maja, 2022
Dopasowanie materaca absolutnie nie należy do łatwych. Lateksowy czy sprężynowy, za kilkaset złotych – co wybrać? Przede wszystkim nie musimy planować materac na resztę życia.

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Nie ma możliwości prawidłowo funkcjonować, jeśli nie zadbamy o wygodny sen. Kupując materac, zapamiętajmy, że idealny model jest sprawą indywidualną. Niektórzy chcą miękkiego łóżka, inni odpoczywają tylko na twardym. Dlatego właśnie nasuwa się tylko jedna koncepcja: materac musi być osobiście dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Rodzaje materacy
Właściwie przed chwilą duża część materacy miała w swoim wnętrzu sprężyny. Jednak dzisiaj to nie jedyne podejście, ale materac przeciwodleżynowy refundacja sprężynowy ma pewne usterki, bo wszystkie sprężyny są w nim złączone. Kiedy odpoczywają na nim np. małżonkowie, odczuwają ruchy po drugiej stronie łóżka. Z tego powodu dużą popularność zyskały materace kieszeniowe. W nich każda sprężyna jest osobno włożona w tzw. kieszonki. W związku z tym materac jest twardszy i jest bardziej stabilny – zobacz jaki wybrać materac.

Dzisiaj jednak bardzo często kupuje się materace piankowe i żelowe. Można sobie wybrać zimną piankę, która jest stosunkowo tania, ale też sprężysta i dobrze odprowadza wilgoć. Popularna jest również inna: leniwa pianka, przystosowująca się do układu ciała i zależy od ciepła. Te pomysły używane są również w przypadku materacy kieszeniowych. Na sprężynach jest z reguły kilka warstw pianki.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Drogie materace to przede wszystkim z warstwą lateksu. Te również można wybrać w wersji sprężynowej, więc produkcja sprężyn kwitnie – następna strona.

Dobór materaca
Materac powinien być idealnie dopasowany do wzrostu i oczywiście wagi. W sklepach zwykle zaznaczają dla kogo najlepszy jest konkretny typ. Ważne jest również bezbłędnie trafione łóżko. Stelaż powinien przedłużyć życie materaca, odpowiednio zapewniając mu wentylację i zachowanie kształtu. Dobre są stelaże o drewnianych listwach giętych, ważny jest szeroki rozstaw.

Ważna jest raczej jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy o 7 strefach, z warstwą kokosa kosztuje maksymalnie kilkaset złotych złotych – zależnie od wymiarów. Nie ma potrzeby więc kupować materaca () za kilka tysięcy, by relaksować się w królewskich warunkach.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj