Kajak jest dla wszystkich - to rynsztunek względnie tani, bezproblemowy do przewożenia, lekki. A pływanie nim zapewnia poczucie niezależności." /> Spływ kajakowy: jak przygotować się i co ze sobą zabrać? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Spływ kajakowy: jak przygotować się i co ze sobą zabrać?

3 listopada, 2021
Kajak jest dla wszystkich – jest to sprzęt względnie niedrogi, łatwy do transportowania, leciutki. A pływanie nim daje poczucie niezależności.

Jeżeli pragniesz czynnie spędzić wczasy, przeczytaj tenże tekst, wynajmij kajaki (sprawdź kajaki) oraz wybierz się na spływ kajakowy.
szlak

Autor: tomx992
Źródło: http://www.sxc.hu
Kajakarstwo jest w stanie praktykować każdy. Jeżeli jednakże nie potrafisz pływać, lepiej nie ryzykować – pomimo iż przy wypożyczaniu kajaka nie musimy okazywać pływackiej karty. Nie wynajmuje się zaś sprzętu jednostkom przeziębionym, zatem gdy chcesz wiosłować, powinieneś być całkiem zdrowy. Ten sport, wbrew pozorom, nie wymaga dużej siły fizycznej. Po prostu trzeba nauczyć się efektywnego wiosłowania. Przed zejściem na wodę wypożyczający przestrzegają przed niespodziankami, które możesz spotkać na swojej trasie. Od świetnej formy ważniejsze będzie rozumowe myślenie: chociażby wytyczenie trasy dopasowanej do swych zdolności. Poniektórych sytuacji nie możemy zaplanować. Na wodzie możesz napotkać przeszkody: powalone drzewa, drugie jednostki pływające (skutery wodne), wodorosty, w jakie zaplątują się wiosła. Z tego względu najlepiej, by załoga kajaka była mieszana: mężczyzna oraz kobieta. Mężczyźni na ogół są w wyższym stopniu wytrzymali na frasunki.
Jak przygotować się na spływy kajakowe: (spływy kajakowe) Zatroszcz się o tężyznę. sprzęt do siłowni domowej nie jest potrzebna, jednakże doradzam podnoszenie lekkich sztangietek albo ćwiczenia ogólnorozwojowe (dla przykładu przez tydzień). Jeżeli pływać będziesz pierwszy raz, naucz się wiosłować „na sucho”, w domku.

Pracuj całym organizmem, a nie jedynie dłońmi. Przed zejściem na wodę skontroluj stan techniczny kajaka. Wszelkie własne przedmioty załaduj w worek foliowy. Nie trzymaj luzem smartfona, portmonetki ani aparatu fotograficznego. W razie wywrotki można utracić wszystko.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj