Bywa, że nawet nie mamy pojęcia ile jest rzeczy, które mogą nam pomóc przetrwać trudny czas po operacji. Do takich rzeczy na sto procent można zaliczyć pas brzuszny, który świetnie sprawdzi się po operacji jamy brzusznej jak również, kiedy posiadamy problem z rwą kulszową lub w sytuacji, kiedy nie możemy doprowadzić do powiększenia się przepukliny brzusznej." /> Przydatne akcesoria po operacji - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Przydatne akcesoria po operacji - absolucorse

Przydatne akcesoria po operacji

Styczeń 16th, 2021
Bywa, że nawet nie wiemy ile istnieje produktów, które są w stanie nam pomóc przetrwać ciężki czas po operacji. Do tego typu produktów na pewno należy pas brzuszny, który idealnie sprawdzi się po operacjach jamy brzusznej jak też, kiedy posiadamy problem z rwą kulszową albo w sytuacji, kiedy nie możemy swoimi ruchami sprawić by doszło do powiększenia się przepukliny brzusznej.

Oczywiście najlepiej żeby taki pas był zalecony nam przez lekarza, ale jeżeli lekarz nic o takim pasie nam nie wspominał, to dobrze samemu spytać, czy w naszym przypadku nie byłoby to najlepsze rozwiązanie. Taki pas jest w stanie pomóc nam, jednak powinniśmy pamiętać, że nie powinniśmy go stosować gdy mamy jakieś rany lub uszkodzoną skórę. Pas nie zatrzymuje powietrza, więc jest czymś w stylu drugiej skóry, tak, więc nie trzeba się martwić, że nasza skóra będzie na tym cierpiała. Nie zapominajmy jednak, by przeczytać instrukcję obsługi i działać według zawartych na niej wskazówek – pas brzuszny i przepuklinowy MedicPol.

By nie doszło do powstania odleżyn

materac bąbelkowy

W życiu zdarza się różnie, czasem należy zaopiekować się starszym członkiem rodziny, a bywa, że i osoba młoda będzie musiała dużo czasu spędzić będąc w łóżku. W takiej sytuacji łatwo o odleżyny. Ale można kupić materac bąbelkowy, który pomoże zapobiegać takiemu problemowi. Tego typu bąbelkowy materac kładzie się na łóżko i przykryć go prześcieradłem. Dzięki pompie podłączonej do materaca, co pewien czas zmienia się ciśnienie w poszczególnych częściach materaca, a co się z tym wiąże ciało osoby, która leży nie ma styczności ciągle z podłożem. Przez to, że ciśnienie się zmienia, automatycznie ciągle zmienia się nacisk ciała na materac, a to sprawia, że na ciele nie pojawiają się odleżyny. W przypadku osoby obłożnie chorej brak odleżyn to wielki plus, bo w innym wypadku byłaby to następna siermiężna praca przy takiej osobie.

Namawiamy Cię do zajrzenia do następnego postu na ten temat – w nim odnajdziesz ekstra wiadomości. Więc idź do strony (https://www.alkater.pl/esperal-warszawa/) i ciesz się tym.

Naprawdę ciężko trzeba pracować przy ludziach, którzy nie mogą podnieść z łóżka, to odleżyny okażą się faktycznie ogromnym problemem i dla osoby, która musi leżeć i dla tej, która się taką osobą zajmuje. Tak, więc naprawdę powinniśmy zainwestować w tego typu materac bąbelkowy pneumatyczny, zmiennociśnieniowy, bo on rzeczywiście daje komfort opieki nad osobą chorą. Oczywiście jest to duży koszt, ale faktycznie dobrze za takowy produkt zapłacić. Nawet jeśli odleżyny się już pojawiły, to z czasem się je wyleczy i nie zaczną powstawać kolejne.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj