Dieta dopracowana przez doktor Budwig bazuje na piramidzie żywienia. Opiera się na najzdrowszych produktach, natomiast jej zbilansowanie przypomina nieco reguły diety śródziemnomorskiej. Jest bogata w antyoksydanty i kwasy omega-3. Odpowiednie będą też posiłki, które mają olej lniany." /> Olej budwigowy dobry na każdą porę - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Olej budwigowy dobry na każdą porę - absolucorse

Olej budwigowy dobry na każdą porę

Lipiec 22nd, 2021
Dieta dopracowana przez doktor Budwig bazuje na piramidzie żywienia. Oparta jest na najzdrowszych składnikach odżywczych, a jej zbilansowanie przypomina nieco reguły diety śródziemnomorskiej. Ma mnóstwo antyoksydantów i kwasów omega-3. Właściwe okażą się również posiłki, które mają olej lniany.

Błonnik i węglowodany złożone także powinny pochodzić stricte z produktów. Podstawią tej i innych diet jest w pierwszej kolejności zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych, a więc przede wszystkim zrezygnowanie z przetworzonych produktów.

Olej budwigowy a jego najważniejsze cechy, jakimi charakteryzuje się olej budwigowy

Liście oliwne
Autor: meshugas
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodnie z opinią samej doktor, oleje tego typu wykazują lecznicze właściwości. Trzeba je trzymać w temperaturze do 10°C, ponieważ jedynie w takich warunkach zachowują pełną wartościowość. Jest to niezwykle ważne przy olejach oryginalnych, ponieważ podrabiane przygotowywane są z nasion GMO. Tak zwany olej budwigowy, który swoją nazwę wziął od nazwiska autorki tej diety, jest przygotowany w specjalnym termicznym opakowaniu.

Olej lniany jest wysoce wartościowy, ale niedoceniany

Niezwykle dobrze sprawdza się w przypadku tej popularnej diety właśnie . Jest to niezwykle lekka wersja tłuszczów i może stanowić zamiennik każdego innego oleju. Wytłacza się go z wysokolinolenowych odmian lnu, które pozyskiwane są z upraw ekologicznych.

Jeżeli sądzisz, że te informacje są przydatne, to odsyłam do tego serwisu – tam także są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Znaczące jest to, że były wyhodowane bez ingerencji z zewnątrz, co również ma niemały wpływ na właściwości oleju lnianego. Zawiera również omega-3, które sprzyjają utrzymaniu pełnego zdrowia.

Doskonały olej budwigowy chroni przed alzhaimerem

Jeżeli nasze codzienne żywienie nie ma właściwej ilości kwasów omega-3, olej budwigowy przyda się szczególnie. Brak tego składnika może spowodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak znaczne zmęczenie, coraz mniejsza odporność, a nawet może być powodem ciężkich chorób serca. Olej ten pomaga walczącym z nowotworami, jak również ochrania przed chorobą Alzhaimera.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj