W Polsce znajduje się kilkadziesiąt klinik zajmujących się wykonywaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Osoby które zdecydują się na ten rodzaj zapłodnienia mają więc spory wybór." /> Obecnie problem niepłodności dotyczy ok. 1,2-1,5 mln par w naszym kraju, daje to mniej więcej 30 tys. par każdego roku - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Obecnie problem niepłodności dotyczy ok. 1,2-1,5 mln par w naszym kraju, daje to mniej więcej 30 tys. par każdego roku

4 kwietnia, 2022
W Polsce ma swoją siedzibę kilkadziesiąt klinik zajmujących się przeprowadzaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Osoby które zdecydują się na ten rodzaj zapłodnienia mają więc spory wybór.

in vitro śląsk

Autor: Sfera PR
Źródło: Sfera PR
Obecnie problem niepłodności dotyczy około 1,2-1,5 mln par w Polsce. Daje to w przybliżeniu 30 tys. par każdego roku, które posiadają wskazania do leczenia metodą in-vitro, jednak rocznie dzieci poczętych tym sposobem rodzi się tylko 5 tys. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak refundacji takiego sposobu leczenia ,a także wysokie ceny kuracji – zobacz pełną ofertę na W przypadku, gdy jednak dysponujemy odpowiednimi środkami warto zastanowić się w jakiej placówce chcemy poddać się leczeniu. Dla osób szukających dobrego ośrodka do wykonania in vitro śląsk może okazać się interesującym regionem, gdyż posiada on kilka placówek o bardzo dobrej renomie. Należy jednak pamiętać, iż wybierając in vitro powinniśmy wykonać badania prenatalne, ponieważ w niektórych przypadkach niepłodność wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia wad genetycznych albo rozwojowych płodu. Diagnostyka prenatalna pozwala na wykluczenie nieprawidłowości i zapewnia większy komfort psychologiczny przyszłej matce. Co więcej, w przypadku zaobserwowania jakiś nieprawidłowości można rozpocząć leczenie już w łonie matki. Najpierw wykonuje się diagnostyki nieinwazyjne, które są kompletnie bezpieczne dla dziecka, a dopiero gdy jakiś wynik zaalarmuje lekarza – inwazyjne. Takie badania (sprawdź propozycję) niosą ze sobą jednak pewne ryzyko powikłań, na przykład poronienia – tutaj badania prenatalne.

Reasumując, zapłodnienie pozaustrojowe jest częstokroć jedyną szansą na poczęcie dziecka dla par chorujących na bezpłodność. Wartość takiego zabiegu nie jest mała i często jest to przeszkodą nie do pokonania, jednak nawet jeżeli dysponujemy wymaganą kwota nie mamy gwarancji sukcesu. U dzieci urodzonych metodą in vitro udowodniono wyższe ryzyko pojawienia się wad genetycznych, dlatego tak istotne jest przeprowadzanie badań prenatalnych.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj