Na każdą włóczęgę należy wyposażyć się właściwie do pory roku, trudności trasy i jej całkowitej długości. Latem, podczas dobrej pogody, konieczne jest obuwie z protektorem (dla przykładu sandały Crocs) a także wiatrówka. " /> Letni ekwipunek turystyczny - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Letni ekwipunek turystyczny - absolucorse

Letni ekwipunek turystyczny

Wrzesień 11th, 2019
Na każdą wędrówkę trzeba wyekwipować się stosownie do pory roku, trudności trasy a także jej całkowitej długości. W lecie, podczas dobrej pogody, wymagane będzie obuwie z karbowaną podeszwą (np. sandały Crocs) jak też wiatrówka.

górska wycieczka
Autor: Christian Jiménez
Źródło: http://www.flickr.com
Przy chłodniejszej pogodzie, bądź przy wejściach na szczyty potrzebny będzie sweter, nakrycie głowy, trochę jedzenia jak też właściwa ilość napoju. Tenisówki nie zabezpieczą nóg przed urazami w skalnym terenie, szczególnie w ruchomych, miałkich piarżyskach. Bez odpowiednich butów można więc odbywać jedynie przechadzki w osadach bądź w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Najsporzej urazów w Tatrach spowodowanych jest przez noszenie niewłaściwego obuwia, poślizgnięcie na wilgotnych kamieniach, zranienie dolnych kończyn przez uderzenie w trakcie przechodzenia przez usypiska skalne, zwichnięcie stawów. Upadek po takowym zranieniu, w stromym, eksponowanym obszarze może mieć dosyć poważne skutki.

Nie mniej istotna będzie ochrona przed zimnem, trud podczas wchodzenia wyczerpuje wiele energii. Jej stratę człowiek odczuwa jako wyczerpanie oraz chłód. Zapobiegać temu stanowi można przez noszenie ciepłego okrycia i przyjmowanie stosownej ilości pożywienia i napitków. Człowiek zmęczony i wychłodzony nie ma zręczności nieodzownych do wykonywania nagłych, nierównomiernych ruchów, które wymusza stromy, kamienisty teren. Łatwo wówczas stracić stabilność, trudniej jest amortyzować obciążenia powstające przy schodzeniu oraz zwiększa się możliwość urazu – zobacz.

rowerzysta w górach
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Częstym błędem podróżników jest nie branie pod uwagę możliwości nagłej zmiany aury. W górach wszelkie prognozy są wyłącznie orientacyjne, natomiast pogoda potrafi radykalnie zmienić się w ciągu paru minut. Nawet jeśli prognoza nie przewiduje opadów, zaś poranek jest pogodny oraz ciepły powinniśmy być zawsze na nie przygotowani. Przed podróżą odwiedź sklep turystyczny w celu zakupu koniecznych dodatków.

Jeżeli spodobał Ci się nasz artykuł, to chcemy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie.

Nie zapominaj o zabraniu ze sobą środków opatrunkowych, w szczególności służących do zatamowania krwawień. Możesz ocalić w ów sposób życie swoje bądź innych. Warto mieć ze sobą telefon komórkowy, żeby móc szybko zawiadomić Służbę Ratowniczą, o ile będziemy ofiarą albo świadkiem wypadku.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj