Na pewno nie raz zdarzało nam się słuchać historii o tych, którzy za parę groszy polecieli do któregoś z krajów Europy. Czy to realne, aby polecieć za tak niewielkie pieniądze? Zdecydowanie tak! Prawdziwi poszukiwacze niedrogich biletów orientują się, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak samozaparcia i sprytu." /> Lataj po świecie za parę groszy - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Lataj po świecie za parę groszy - absolucorse

Lataj po świecie za parę groszy

Lipiec 30th, 2020
Zapewne nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy opowieści o tych, którzy za przysłowiowego grosza polecieli w daleką podróż. Czy to realne, żeby nabyć bilet za tak niewielkie pieniądze? Zdecydowanie tak! Doświadczeni poszukiwacze tanich biletów orientują się, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak samozaparcia oraz sprytu.

Jak znaleźć tanie loty? Zasada numer jeden: trzymajmy się z dala wysokiego sezonu, czyli wakacji czy długich weekendów. Taniej nabędziemy bilet jesienną porą tudzież wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii mogą się zmieniać nawet parę razy dziennie. Z tego powodu ma znaczenie, kiedy je sprawdzamy. Ceny z reguły idą w górę na chwilę przed weekendem, albowiem logiczne jest, że wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie urlopów i rezerwowanie lotów. W weekendy nie pracują również działy odpowiadające w firmach

lot samolotem
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego względu, zmieniają się również wieczorem. Warto więc kontrolować ceny biletów kilka razy w ciągu dnia i po prostu czyhać na okazję. Jednego możemy być pewni: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym uzyskamy lepszą cenę.Dalsza wskazówka: im szybciej bilet nabędziemy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy również z promocji. Jeżeli nie jesteśmy bardzo przywiązani do jednego kierunku, polećmy tam, gdzie na dany moment jest tanio. Aby przekonać się, do jakiego kraju w danym terminie są najkorzystniejsze ceny biletów, warto wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej funkcję „wszędzie”. Nie zaszkodzi codziennie sprawdzać strony linii lotniczych, porównywać oferty , wypatrywać promocji. Owszem – codziennie, albowiem najciekawsze oferty ”idą” jak tzw ciepłe bułeczki.

Nie zapomnijmy zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze otrzymamy najświeższe informacje o wartych uwagi promocjach przewoźników. Czytajmy również blogi, strony oraz fora, na których internauci mają szansę wymienić się spostrzeżeniami.
Skorzystajmy z powyższych wskazówek, a zdamy sobie sprawę, że szukanie tanich biletów potrafi być bardzo emocjonującym zajęciem. I jakże satysfakcjonującym!

absolucorse

zdrowo odpoczywaj