Dzisiaj moglibyśmy spotkać różne przypadłości również przekazywane drogą płciową. Jedną z tego typu dolegliwości jest kiła, jaką na początkowym etapie moglibyśmy pomylić z opryszczką." /> Których etapów syfilisu chory może nawet nie dostrzec? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Których etapów syfilisu chory może nawet nie dostrzec?

26 lutego, 2022
Dzisiaj moglibyśmy napotkać różne przypadłości także przekazywane drogą płciową. Jedną z takich chorób jest kiła, którą na początku moglibyśmy pomylić z wysypką.

Nieleczona choroba może doprowadzić do uszkodzenia systemu nerwowego oraz układu krążenia.
syfilis

Autor: Bielmar
Źródło: Bielmar
Syfilis jest chorobą, która jest przypadłością zakaźną przekazywaną drogą płciową. Bakteria, która wywołuje dolegliwość to krętek biały. Dostaje się ta bakteria przez uszkodzoną skórę. Dolegliwością tą łatwo zarazić się poprzez kontakt bezpośredni z zakażonymi wydzielinami w czasie stosunku seksualnego lub pocałunku. Podczas wczesnego okresu kiły, chory zakaża również w czasie, gdy zmiany na skórze nie pojawiły się. Codzienne kontakty z zarażona osobą nie spowodują, że się zarazimy chorobą. Nie można zarazić się chorobą na terenie pływalni albo pijąc z tego samego kubka. Także nie zarazimy się syfilisem przez podanie dłoni lub korzystanie z jednej toalety. Bakteria, która odpowiada za zarażenie nie jest przenoszona drogą kropelkową. Nie zarazimy się jeżeli będziemy dotykali tej samej klamki albo słuchawki.
Można odróżnić dwa etapy syfilisu: wczesny i późny. Te dwa etapy występują po sobie. Wczesny etap kiły może trwać do dwóch lat od zakażenia. Wczesną kiłę można podzielić na 2 fazy: kiłę pierwotną oraz wtórną. Dla obydwu takich faz są odmienne symptomy. Pierwszym symptomem pierwotnej kiły jest pojawienie się niebolesnej grudki na skórze w pobliżu wniknięcia krętka bladego.

Równie zajmujący tekst prezentowany jest tu, więc odwiedź stronę www (https://rehabi-rehabi.pl/lozka-rehabilitacyjne) i sprawdź, jakie treści tam odnajdziesz. One też Cię zaciekawią.

Taka grudka może pojawić się zwykle między 9 a 90 dniem od zarażenia. U mężczyzn o normalnych upodobaniach płciowych, grudka pojawia się w pobliżu odbytu oraz na prąciu, z kolei u pań na sromie i szyjce macicy.

Może także pojawić się na brodawce sutkowej albo błonie śluzowej jamy ustnej. Zmiany pierwotne ustępują same zazwyczaj po trzech tygodniach. Można by takiej kiły nawet nie zauważyć, ponieważ jest bezbolesna.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj