Banki i instytucje finansowe oferują bardzo dużą różnorodność rozmaitych pożyczek i kredytów. Największą popularnością się cieszą tradycyjne pożyczki gotówkowe, bez żadnego zabezpieczenia, i ich także będzie największa ilość w ofercie. Gotówkowe pożyczki zawierane są na różne okresy czasowe, od kilku miesięcy do kilku lat. Jest parę banków, które dają możliwość pożyczenia pieniędzy nawet na dziesięć lat, ale największa liczba klientów wybiera okres do maksymalnie dwóch lat. " /> Krótki przegląd najbardziej popularnych kredytów oraz pożyczek udzielanych przez różne instytucje finansowe - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Krótki przegląd najbardziej popularnych kredytów oraz pożyczek udzielanych przez różne instytucje finansowe - absolucorse

Krótki przegląd najbardziej popularnych kredytów oraz pożyczek udzielanych przez różne instytucje finansowe

Październik 23rd, 2019
Instytucje finansowe oraz banki oferują ogromną różnorodność rozmaitych kredytów i pożyczek. Najbardziej popularne są zwykłe pożyczki gotówkowe, bez żadnego zabezpieczenia, i ich także jest tak naprawdę najwięcej w ofercie. Pożyczki gotówkowe zawierane są na bardzo różne okresy czasu, od paru miesięcy do kilku lat. Jest parę banków, które umożliwiają pożyczenie pieniędzy nawet na 7 lat, lecz największa liczba klientów decyduje się na okres między rokiem z dwoma.

Jeżeli chodzi o pożyczane kwoty, to ich wielkość będzie uzależniona od okresu spłaty i osiąganych dochodów, lecz w niewielu przypadkach da się pożyczyć więcej niż kilkadziesiąt tysięcy. Wadą pożyczek gotówkowych są stosunkowo wysokie koszty obsługi, czyli odsetek oraz prowizji.

Niestety jeżeli bank nie będzie miał tutaj żadnego zabezpieczenia dla pożyczek (serwis), to ponosi większe ryzyko, a to przekłada się bezpośrednio na wielkość opłat. Rzecz jasna i wśród takich produktów finansowych znaleźć można interesujące propozycje, przykładowo pożyczki oddłużeniowe z reguły będą miały dość atrakcyjne oprocentowanie.

Lecz zdecydowanie najlepiej będą pod tym względem wyglądać najróżniejsze kredyty i pożyczki pod hipotekę nieruchomości. Po pierwsze przy nich możliwy będzie dużo dłuższy okres kredytowania, sięgający nawet dwudziestu pięciu lat. Także możliwe do uzyskania kwoty są dużo wyższe, w wielu bankach będzie to nawet siedemdziesiąt procent wartości lokalu.

Będzie to wynikać z tego, że przy takich produktach finansowych zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw mieszkania jest wpis do hipoteki. To znaczy po udzieleniu kredytu bank zostaje współwłaścicielem mieszkania i jeżeli się okaże, że kredytobiorca przestanie spłacać swoje zobowiązania, to mieszkanie (zobacz również nowe mieszkania wrocław) może zostać mu odebrane i sprzedane.

Dzięki temu zabezpieczeniu znacznie bardziej korzystne są też warunki otrzymania takich pożyczek oraz kredytów. Jednak jest przy tym wszystkim jedna niedogodność, a mianowicie dużo bardziej skomplikowane zasady składania wniosków, które się na przykład wiążą z obowiązkiem dostarczenia wymaganych dokumentów o lokalu.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj