Osoby dynamiczne, lubiące bieganie częstokroć narażone są na kontuzje. Dotyczą one nie tylko profesjonalnie zajmujących się sportem, ale też laików. Osoby o niskiej wytrzymałości układu szkieletowego, mięśniowego narażone są na urazy sportowe." /> Kontuzje sportowców. Czy pójść do poradni pulmonologicznej. - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Kontuzje sportowców. Czy pójść do poradni pulmonologicznej.

10 lipca, 2018
Osoby aktywne, kochające ruch nierzadko narażone są na kontuzje. Dotyczą one nie tylko zawodowo zajmujących się sportem, ale także amatorów. Osoby o niskiej wytrzymałości układu szkieletowego, mięśniowego narażone są na urazy sportowe.

Urazy sportowe – kiedy jesteś narażony?Poważne kontuzje są niesłychanie przykre i wymagają kompetentnej pomocy medycznej. Bolesność mięśni tuż po ćwiczeniach jest czymś oczywistym i najlepiej łagodzić go ruchem, czasem należy zrobić sobie krótką pauzę. Po zajęciach sportowych wskazane jest wziąć gorącą kąpiel, która chroni przed wystąpieniem bólu.

Lekarz

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

częstymi kontuzjami są: stłuczenia, skręcenia, naderwanie ścięgna, nadciągnięcia. Jedno z najczęstszych zranień to stłuczenie. Może dojść do tego podczas wywrotki, dochodzi wtedy do defektu układu krwionośnego, a w rezultacie do powstania krwiaka. Żeby złagodzić ból i zmniejszyć opuchliznę wypada nałożyć na obolałe miejsce zimny okład, który obkurcza żyły. Nierzadkie urazy sportowe u grających w siatkówkę, koszykarzy to skręcenia polegające na wysunięciu się zakończenia kości poza normalne ustawienie w stawie. Poważna kontuzja to nadłamanie kości. Niosąc pierwszą pomoc należy usztywnić dwa sąsiadujące z obrażeniem stawy. Ranę ochraniamy jałowym kompresem i dzwonimy po pogotowie.Przeszkodą do zawodowego uprawiania sportu mogą być schorzenia układu oddechowego. Poradnia – poradnia małżeńska wrocław – pulmonologiczna to miejsce, gdzie możemy skorzystać z pomocy pulmonologa. Specjaliści ci zajmują się chorobami związanymi z płucami, górnymi i dolnymi drogami oddechowymi.

Wrocław – dobra poradnia pulmonologiczna!
Najczęściej występujące choroby układu oddechowego to gruźlica, zapalenie oskrzeli, stan zapalny płuc, dusznica oskrzelowa. Żeby nie doszło do rozwoju groźnej choroby, w ambulatoriach przeprowadzane są badania profilaktyczne mające na celu wstępne zdiagnozowanie schorzenia. Jednym z nich jest badanie spirometryczne w czasie, którego ocenia się TLC. Zaleceniem do tego badania jest palenie papierosów, poranny kaszel, szybkie męczenie się przy niedużym wysiłku, problemy ze spaniem.
Dbając o własne dobro warto dowiedzieć się, gdzie zlokalizowana jest najbliższa przychodnia – www.hipokrates-olesnica.pl pulmonologiczna i w przypadku dokuczających objawów skorzystać z porady profesjonalisty, który zaordynuje właściwe badania.
Ważne informacje strona www

absolucorse

zdrowo odpoczywaj