Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD jest dość znaną chorobą, na którą formalnie cierpi ok. 1,2 mln ludzi, jednak rzeczywista liczba jest o wiele wyższa." /> Kogo mogłaby dotykać choroba o nazwie AMD oraz czy można ją leczyć? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Kogo mogłaby dotykać choroba o nazwie AMD oraz czy można ją leczyć? - absolucorse

Kogo mogłaby dotykać choroba o nazwie AMD oraz czy można ją leczyć?

Sierpień 20th, 2020
Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli Age Related Macular Degeneration jest stosunkowo popularną chorobą, na którą oficjalnie choruje ok. 1,2 miliona ludzi, jednak rzeczywista ilość jest o wiele większa.

Jest tak dlatego, że duża część ludzi nawet nie wie o istnieniu dolegliwości.
Jest to związane z początkowym przebiegiem takiego zwyrodnienia, ponieważ przeważnie dolegliwość atakuje najpierw tylko jedno oko, z kolei drugie przejmuje jego rolę. Zgodnie z anglojęzyczna nazwą choroby, tyczy się ona przeważnie ludzi w podeszłym wieku, jednak mogłaby ujawnić się także u pięćdziesięciolatków.

Taka ta propozycja na pewno Cię zaintryguje, ponieważ jest w niej opisane bez wątpienia dużo interesujących wiadomości na opisywany w tym miejscu temat.

Niestety jest dużo przyczyn, które powiększają ryzyko wystąpienia takiej dolegliwości. Należą do nich palenie tytoniu, częste opalanie się czy niedostateczna ochrona przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Niestety w obecnych czasach leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest możliwe. Jest to niezwykle poważna oraz długotrwała choroba, której rozwój można jednak spowalniać czy nawet zatrzymać.

sok
Autor: Bromford
Źródło: http://www.flickr.com
Można też skorygować ostrość widzenia, jednak jedynie na stosunkowo krótki czas. Występują dwie postaci takiej dolegliwości: mokra i sucha. Tej ostatniej nie można leczyć, zatem przepisuje się wyłącznie utrzymywanie zdrowego stylu życia.

Jeśli czytasz ten tekst, to niewątpliwie jest on dla Ciebie niezwykle interesujący. Tutaj ponadto jest notka z serwisu (https://najlepszapsychoterapia.com/katowice/leczenie-depresji), która zawiera podobne zagadnienia.

Zalecane jest także używanie preparatów zawierających luteinę, zeaksantynę czy też witaminy A i E oraz minerały (cynk, selen). Mogą one spowolnić rozwój choroby. Poza tym według niektórych pacjentów poprawia się także ostrość wzroku. Niestety nie wszystkie takie preparaty funkcjonują tak samo efektywnie, dlatego też dobrze byłoby zasięgać pomocy lekarza.

Postać mokrą AMD można by leczyć poprzez aplikowanie w oko specjalistycznych preparatów. Niszczą one patologiczne naczynia krwionośne. Mogłyby także powodować wchłanianie się m.in. wysięków.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj