Z reguły jeśli mówimy o podróżowaniu, nasi rozmówcy źle reagują w jedynym momencie - kiedy wspominamy o pakowaniu się. To najprzykrzejsze ze wszystkich rzeczy, które związane są z urlopem: potrzeba systematyki i organizacji, by bez stresów podejść do pakowania i ukończyć cały ten proces z powodzeniem." /> Kilka słów na temat pakowania się na podróż samolotem - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Kilka słów na temat pakowania się na podróż samolotem - absolucorse

Kilka słów na temat pakowania się na podróż samolotem

Wrzesień 11th, 2020
Zazwyczaj jeżeli rozmawiamy o podróżach, nasi rozmówcy negatywnie reagują w jedynym momencie – kiedy wspominamy o pakowaniu. To najprzykrzejsze ze wszystkich spraw, jakie związane są z wakacjami: trzeba systematyki i organizacji, by bez stresu podejść do pakowania i zakończyć cały ten proces z powodzeniem.

podróż
Źródło: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest właściwy? To pytanie na pewno muszą sobie zadać wszystkie osoby, jakie szykują się do podróży takim środkiem transportu. Jednak nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi – różnorodne linie mają swoje przepisy wiążące się z tą sprawą (zaktualizowany post na blogu). Samoloty mają różne rozmiary, w związku z tym przestrzeń bagażowa również jest różnorodna, dlatego więc i wymiary bagaży różnią się między sobą.

Jeżeli masz zamiar zgłębić studiowany w tym artykule temat, to kliknij tutaj i zdobądź pomocne informacje również w analogicznym serwisie.

Jednak można tak całkowicie ogólnie powiedzieć, jakie przedmioty na pewno nie nadadzą się na taką podróż, jaki bagaż do samolotu na pewno nie zostanie wpuszczony. Są to towary powszechnie uznane za niebezpieczne, przykładowo wszelkie odczynniki chemiczne, broń palna, przedmioty wydzielające intensywną woń, zwierzęta, produkty o nietypowych kształtach, materiały wybuchowe, substancje żrące i tak dalej – wszystko to, co nawet tylko przypuszczalnie mogłoby zagrozić pasażerom i szeroko rozumianemu bezpieczeństwu lotu.

stok
Autor: Joe Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją również wymagania wiążące się z przewozem kosmetyków (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie). Tak samo jak w przypadku gabarytów bagażu podręcznego również tutaj każda linia lotnicza ma swoje własne wytyczne. Warto z nimi zapoznać, by uniknąć w przyszłości wielu przykrych sytuacji.Generalnie kosmetyki w bagażu podręcznym można przenosić, lecz nie wszystkie i nie w dowolnej ilości.

Praktycznie wszędzie obowiązuje zakaz wprowadzania na pokład dezodorantów w aerozolach – to wymogi bezpieczeństwa. Wszelkie inne kosmetyki powinny być przelane do przezroczystych pojemników i wpakowane do przezroczystej kosmetyczki.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj