Mieszkanie w sercu miast, gdzie panuje tłok, mieszkańcy skoncentrowani są na niewielkiej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach krąży wiele związków, których nazw zwykły człowiek nie umie nawet swobodnie odczytać, ma swój niebagatelny wpływ na ludzkie życie. Do zasadniczych problemów wiążących się mieszkaniem w tak silnie ucywilizowanych miejscach zaliczają się przewlekłe choroby, którymi jeszcze w minionym wieku nikt nie musiał się martwić: uczulenia, cukrzyca, nadciśnienie, epidemia otyłości." /> Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

25 grudnia, 2019
Mieszkanie w sercu miast, gdzie jest tłok, ludzie ściśnięci są na niewielkiej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się sporo związków, jakich nazw normalny człowiek nie potrafi nawet przeczytać, ma swój niezaprzeczalny wpływ na nasze życie. Do zasadniczych kłopotów wiążących się życiem w tak bardzo ucywilizowanych obszarach zaliczyć można przewlekłe schorzenia, jakimi jeszcze w poprzednim wieku nikt nie musiał się zamartwiać: uczulenia, cukrzyca, nadciśnienie, powszechna nadwaga.

Jedzenie

Autor: Bing
Źródło: http://www.flickr.com

Te niezwyklepodstępne, żerujące na ciele niezwykle powoli, lecz nieustępliwie choroby oddziałują na całe ciało – nie tylko na organy, które, można by sądzić, są bezpośrednio narażone na oddziaływanie choroby, jak trzustka na obecność cukrzycy. Zwykle w taki czy inny sposób cierpi cały organizm ciało. Całości nie ułatwia prawda, że zarówno otyłość, cukrzyca, jak i podwyższone ciśnienie, pomagają występować tym samym powikłaniom – niszczą cały układ krwionośny, wywołują podwyższony poziom cholesterolu. Jeszcze gorszy jest fakt, że obciążony układ krwionośny sprzyja rozwojowi cukrzycy, a ta – nadwagi.

Jest to zaklęte, czarodziejskie koło. Wielu z nas pojęło, że cierpiąc na otyłość, pracując po osiem godzin dziennie w pozycji siedzącej i nie mając odrobiny ruchu są skazani na wielkie ryzyko wymienionych schorzeń, dlatego sięgają po słodzik, jaki dosypują do kawy, herbaty czy do niskokalorycznych ciast, zamiast cukru.

Pyszne jedzenie

Autor: Jaap Joris
Źródło: http://www.flickr.com

Stanowi to z pozoru właściwe posunięcie, ale nie zawsze – pierwszy substytut cukru, który się upowszechnił, a także jeszcze niedawno najpopularniejszy – aspartam – ma bardzo niekorzystne działanie na organizm człowieka, doprowadzając do uszkodzeń systemu nerwowego i powodując zwiększone ryzyko chorób nowotworowych.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (polmedico.pl/), która posiada interesujące informacje na ten temat – wystarczy kliknąć!

Choć pozostałe rodzaje substytutów cukru są dużo mniej groźne, tak naprawdę też nie rozwiązują pierwotnego problemu. Drugą kwestią jest prawda, że ludzie nie stronią od kawy – kawa i herbata wiecznie były lubiane, ale nie każdy powinien te trunki pić litrami. Zwłaszcza ci z podwyższonym ciśnieniem muszą bardzo ostrożnie, pod kontrolą lekarza i z ciśnieniomierzem obok sączyć słabe napary.

Fakt jest taki, że żeby zachować pełnię witalności, trzeba zrezygnować z mnóstwa drobiazgów: cukru, słodzików, naparów z kofeiną lub teiną.

Jeśli interesują Cię przedstawione treści, to kliknij w widoczny link. Tam znajduje się darmowy wgląd (www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/czerwone/) do bardziej szczegółowych informacji związanych z tym wątkiem.

Do pobudzenia się rano wystarczy świeże jabłko, do osłodzenia dnia – łyżeczka miodu. I mnóstwo sportu. By zachować zdrowie, należy zmienić całkowity styl życia i do reszty oduczyć się zaspokajania niektórych niezdrowych potrzeb.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj