W zakresie obowiązków przewoźników lotniczych w sytuacji spóźnienia, zagubienia lub zniszczenia bagażu odpowiedzialność bierze Konwencja Montrealska. Jest to regulacja, zgodnie z którą pasażer ma całkowite prawo wymagać odszkodowania wynoszące ponad 5000 zł. Właściwe odszkodowanie za opóźniony lot wydane w określonym terminie jest obowiązkiem przewoźnika. Odzyskanie rekompensaty zależy od kilku ważnych czynników i to osoba pokrzywdzona ma obowiązek uargumentować swoją sytuację." /> Jedynie sprawdzone informacje odnośnie odszkodowań - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Jedynie sprawdzone informacje odnośnie odszkodowań - absolucorse

Jedynie sprawdzone informacje odnośnie odszkodowań

Luty 28th, 2020
W zakresie obowiązków przewoźników lotniczych podczas opóźnienia, zagubienia lub zniszczenia bagażu odpowiedzialność bierze Konwencja Montrealska. Jest to regulacja, zgodnie z którą pasażer ma całkowite prawo wymagać odszkodowania w wysokości ponad 5000 zł. Właściwe odszkodowanie za opóźniony lot wydane we wskazanym czasie jest obowiązkiem przewoźnika. Otrzymanie odszkodowania zależy od kilku ważnych czynników i to osoba pokrzywdzona ma obowiązek uargumentować swą sytuację.

Wymagane przez pokrzywdzonych odszkodowanie za opóźniony lot

samolot
Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy lot się spóźnia, linia lotnicza ma obowiązek zapewnić osobom pokrzywdzonym niepłatne dodatkowo posiłki i napoje w odpowiednich ilościach. Wymagane odszkodowanie za opóźniony lot wypłacane jest w określonym uprzednio czasie, co nie pozostaje bez wpływu na podejście samych osób, które zostały pokrzywdzone w tej sytuacji. Ponadto, w ramach odszkodowania za opóźniony lot jest szansa przeprowadzenia dwóch rozmów telefonicznych zupełnie bezpłatnie. Do dyspozycji są szczególnie sprawdzone informacje.

w oczekiwaniu na samolot
Autor: Airbus_ fsx
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób można otrzymać odszkodowanie?

Wśród części rekompensaty znajduje się także opcja nadania dwóch dalekopisów, dwóch przesyłek faksowych lub e-mailowych. Jest to zależne od długości opóźnienia lub długości lotu. Konkretne wytyczne, co obowiązują jako odszkodowanie za opóźniony lot, znajdują się tak na stronie www przewoźnika, jak i wśród informacji od ekspertów odpowiadających za konwencję Montrealską (przeczytaj jak postępować w przypadku opóźnienia samolotu).

Jakie kroki podjąć w pierwszej linii w sytuacji spóźnienia samolotu

Ponadto, gdy opóźnienie wynosi co najmniej 5 godzin, zaczyna obowiązywać prawo do zwrotu kosztów biletów albo lotu powrotnego do pierwszego miejsca odlotu. Wymagane przez osoby pokrzywdzone odszkodowanie za opóźniony lot ma jasno podane wytyczne, jakich przewoźnik mocno się trzyma. Warto więc zaznajomić się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami na ten temat, by mieć pełną świadomość należności. Doskonała jakość usług idzie w tym przypadku z pełną odpowiedzialnością.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj