Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, w której zostałeś zmuszony do wyboru pomiędzy wakacjami w górach a wakacjami nad morzem? Jeśli zaliczasz się do grupy ludzi kochających góry, twój wybór nie należał do trudnych. Jeśli chcesz jednak spędzić czas wolny w nadmorskim klimacie, wybierałeś morze bałtyckie bez zastanowienia. Co jedna dzieje się w sytuacji, kiedy nie możesz się zdecydować, partnerka chce nad Bałtyk, mama – oczywiście na przekór twojej żonie – oświadcza, że tylko w górach będzie się czuła, a dzieci co pięć minut zmieniają zdanie? Więc… Po pierwsze, współczujemy bo pewnie masz naprawdę niełatwą sytuację." /> Jakie są dobre strony wypoczynku nad Bałtykiem - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Jakie są dobre strony wypoczynku nad Bałtykiem - absolucorse

Jakie są dobre strony wypoczynku nad Bałtykiem

Styczeń 4th, 2021
Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, w której byłeś zmuszony do wybrania pomiędzy wczasami w górach a wczasami nad morzem? Jeśli zaliczasz się do grona osób kochających góry, twój wybór nie zaliczał się do trudnych. Jeżeli wolisz jednak spędzić czas wolny w nadmorskim kurorcie, wybierałeś morze bałtyckie bez chwili zwłoki. Co jedna dzieje się w chwili, kiedy nie możesz się zdecydować, żona chce nad morze, matka – oczywiście przeciwko twojej żonie – oznajmia, że tylko w górach będzie się czuła, a dzieci co co chwilę zmieniają zdanie? Cóż… Na początek, współczujemy bo pewnie masz naprawdę niełatwą sytuację.

wakacje nad Bałtykiem
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony zaufaj nam, że nie jesteś pierwszym i na pewno nie ostatnim facetem zderzającym się z tego typu problemem. Spróbujemy jednak przedstawić ci pewną ofertę, którą z kolei ty mógłbyś podsunąć swojej rodzinie.

na plaży
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje spędzone nad morzem bałtyckim mają sporą ilość zalet. Warto pojechać nad morze ze względów zdrowotnych. W 1811 roku został odkryty pierwiastek chemiczny znany jako jod, a w 1813 roku dokładnie go zbadano. Okazało się, że jod to mikroelement niezbędny do egzystencji człowieka. Dostarcza się go z żywnością i płynami.

Zaintrygowały Cię wiadomości zawarte w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła możesz przenieść się do bardziej skrupulatnych danych, które znajdują się w linku poniżej.

Ale też z wdychanym powietrzem. Naukowcy udowodnili, że największa ilość jodu występuje w klimacie nadmorskim, a im dalej od zbiornika wodnego, tym mniej jodu w powietrzu. Jeżeli organizm przez zbyt długi czas ma zbyt niski poziom pierwiastka zwanego jodem, ma zwiększone ryzyko by zachorować między innymi na nadczynność tarczycy. Co ciekawe, statystyki mówią, że kobiety cierpią na tę chorobę aż pięć razy częściej niż mężczyźni.

Morał? Przekaż te dane partnerce i matce, a raz jeszcze rozważą urlop nad morzem (znacznie więcej: szczegółowa opisana oferta wakacji nad morzem na stronie Poza aspektem zdrowotnym, polskie morze, choć nie należy do najbardziej przejrzystych na świecie, znany jest ze swoich bardzo ładnych, szerokich, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim Bałtykiem jest delikatny i drobniutki, co w zestawieniu chorwackimi skalistymi plażami jest o niebo bardziej delikatne dla naszych stóp (dodatkowe informacje – ).

Nad Bałtykiem wystarczy wskoczyć do miło chłodnej wody i schłodzić nasze zgrzane od prażącego słońca ciała. Kolejnym istotnym elementem występującym częściej nad morzem niż w górach jest ilość interesujących wydarzeń kulturowych czy liczebność atrakcji dla dzieci. Niemal wszędzie spotkać można sklepy z pamiątkami, salony gier z automatami a także budki z goframi i lodami.

Urlop nad morzem spowoduje, że cała rodzina, nawet ta najbardziej niezdecydowana, spędzi przyjemne i niezapomniane chwile.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj