W naszym ciele zachodzi szereg procesów, które mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasze ciało do takiej ciągłej, właściwej pracy potrzebuje sporo różnego rodzaju składników oraz witamin. Z tego względu właśnie ważne jest, by zwalczać zbyt małe ilości witamin choćby przez dodatkową suplementację." /> Jakie funkcje w naszym ciele pełni witamina B12 i witamina C? W jaki sposób niedobory wpływają na nas? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Jakie funkcje w naszym ciele pełni witamina B12 i witamina C? W jaki sposób niedobory wpływają na nas? - absolucorse

Jakie funkcje w naszym ciele pełni witamina B12 i witamina C? W jaki sposób niedobory wpływają na nas?

Wrzesień 13th, 2020
W naszym organizmie zachodzi cała masa procesów, jakie mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasz organizm do tej ciągłej, właściwej pracy potrzebuje wielu różnego rodzaju składników i witamin. Dlatego właśnie istotne jest, by zwalczać niedobory witamin chociażby przez lepszą suplementację.

Jakie zadania w naszym ciele pełni witamina B12? A jak to wygląda z witaminą C? Jakie suplementy diety warto stosować?
Witamina B12 nazywana inaczej witaminą czerwoną, wpłynie doskonale na stan naszego zdrowia psychicznego. Z jej pomocą także nasz układ krążenia działa dobrze. Dlaczego tak jest? Gdy chodzi o układ nerwowy, to witamina B12 uczestniczy w procesach zachodzących w osłonkach mielin nerwów. Duży brak tej witaminy wiąże się z drętwiejącymi kończynami. Poza tym witamina B12 polepsza koncentrację oraz dobrą pamięć. Za jej sprawą również mniej odczuwamy zmęczenie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej szczegółów na prezentowany w tym wpisie wątek, to zobacz w tym miejscu śmiało uzupełniające informacje.

Za mała ilość witaminy B12 ma wpływ również na nasz nastrój, ponieważ bierze ona udział w syntezie serotoniny.

Gdy mowa o wpływie witaminy B12 na układ krążenia, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Oprócz tego, razem z witaminą B6 i w towarzystwie kwasu foliowego zapobiega powstawaniu blaszek pochodzenia miażdżycowego, a przez to chroni przed miażdżycą, zawałem, zakrzepicą jak również udarem . Suplementy, takie jak Solgar witamina B12, z pewnością pomogą nam odpowiedni poziom tej witaminy utrzymać.
Witamina C natomiast pełni także ważne funkcje w organizmie. Nazywana jest również kwasem askorbinowym i większość z nas z pewnością myśli, iż chroni ona tylko przed przeziębieniem, natomiast tak do końca nie jest. Rzeczywiście, przyjmowanie sporych dawek witaminy C profilaktycznie, jest w stanie nas uchronić od przeziębienia. Jednak branie witaminy C już podczas pojawienia się objawów, nie zmniejszy ich radykalnie. Dlatego, gdy chodzi o chorobę, to o wiele lepiej działa ona profilaktycznie koniecznie zobacz ofertę na . Solgar witamina C brana regularnie da zamierzony skutek.

Ten przedstawiany tekst jest niezwykle interesujący? Zatem odszukaj więcej tu, aby poznać jeszcze więcej faktów na opisywany temat.

Na jakie rzeczy również ma wpływ kwas askorbinowy?

szkolenie
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina C polepsza przyswajanie żelaza, dlatego jej niedobór może przyczynić się do powstania niedokrwistości. Poza tym pojawić może się zmęczenie, reakcje bólowe stawów i mięśniowe, pojawianie się siniaków, problemy z dziąsłami albo chociażby brak łaknienia. Natomiast to nie wszystko, ponieważ witamina C hamuje zmiany miażdżycowe, lecz też jest w stanie bardzo zniwelować możliwość wystąpienia udaru mózgu. Ma wpływ na dobre działanie układu krwionośnego.

Do tego zmniejsza ona ciśnienie krwi, co jest istotną informacją dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Szczególnie osoby pracujące fizycznie, kobiety w ciąży, osoby starsze, czy także osoby doznające stresu są bardziej narażone na niedobory witaminy C w ciele. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj