Jest wiele rzeczy, od których jesteśmy w stanie się uzależnić. Jest to oglądanie telewizji, granie w gry komputerowe, czy shopping. Niestety, czasem wpadamy w sidła nałogu, który wyniszcza nasze zdrowie i może doprowadzić do naszego zgonu. Jednym z takich nałogów jest palenie tytoniu." /> Jak najlepiej rzucić papierosy? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Jak najlepiej rzucić papierosy?

3 lutego, 2022
Jest mnóstwo rzeczy, od których można się uzależnić. Może to być oglądanie telewizji, granie na komputerze, czy robienie zakupów.

Niestety, czasem rzucamy się w sidła nałogu, który niszczy nasze ciało i może stać się przyczyną naszej śmierci. Jednym z takich nałogów jest palenie papierosów.

Czy masz więcej pytań? Nie wstydź się! My z pewnością docenimy każdą możliwość dyskusji. Więc oczekujemy na wiadomości od Ciebie.

e-papieros

Autor: Justin Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego wypalamy papierosy, jeżeli wiemy, czym to się może dla nas skończyć? Choć zakazujemy naszym latoroślom palić, nierzadko po jakimś czasie dowiadujemy się, że paliły już dawno pod naszą nieobecność. Jest to bez wątpienia dla nas ogromny szok i najpierw nie chcemy w to uwierzyć, lecz z drugiej strony, jeżeli one patrzą na to, co my czynimy, pragną nas nieświadomie naśladować. Zapalenie papierosa jest pewnym wkroczeniem w dorosłe życie. Jeżeli opiekun nie zdołał wpoić dziecku pewnych wartości, to palenie może być dla niego także sposobem na zyskanie wśród kompanów podziwu.

Następnie ten nałóg jest z nami przez lata. A przy okazji szkodzi na nasz organizm. Niszczymy nasze drogi oddechowe i narażamy się na ryzyko nowotworu. Mamy słabą kondycję. Palacze ledwo wspinają się po schodach, nie wspominając już o aktywności fizycznej. Do tego dochodzą żółte uzębienie oraz nieświeży oddech.

Dlatego próbujemy pożegnać się z tym zgubnym nałogiem. Wiemy również doskonale, że papierosy kosztują nas mnóstwo pieniędzy. Gdybyśmy policzyli, ile wydajemy w ciągu roku na papierosy, wyjdzie nam pokaźna sumka, którą moglibyśmy przeznaczyć na coś innego. W próbie zerwania z tym nałogiem wyjątkowo pomocne okazuje się papieros elektroniczny, do nabycia np. na Sklep E-papierosy| epapierosy|Sklep E-papierosy.

Ten wynalazek ostatnich lat pomaga palaczom w łagodny sposób uwolnić się od nałogu. Często bowiem zapalamy papierosa w nerwowych sytuacjach i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Jedynie to nas uspokaja. Tabletki, czy plasterki nam w tej sytuacji nie pomogą. Natomiast papierosy elektroniczne robią wrażenie, że palimy, chociaż w takich papierosach nie dochodzi do spalania. Następuje podgrzanie specjalnego e-liquidu i w efekcie inhalujemy się oparami, które wtedy się ulatniają. Jest to także bardziej oszczędne rozwiązanie, niż tradycyjne papierosy, gdyż ten e-liquid kupujemy co jakiś czas.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj