Niezależnie od działu medycyny, prócz dbałości o podejmowanie właściwych leczniczych działań, równie istotna jest troska o sprzęty wykorzystywane podczas zabiegów czy operacji. Nie wszystkie bowiem wykorzystywane są jedynie raz, a po dokonaniu określonych czynności medycznych wyrzucane do kosza. Większość z nich służy wielu pacjentom, w związku z tym zachowanie ich czystości staje się kwestią priorytetową. " /> Jak dbać o higienę sprzętów stosowanych w medycynie - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Jak dbać o higienę sprzętów stosowanych w medycynie

22 czerwca, 2022
Niezależnie od dziedziny medycyny, oprócz dbałości o podejmowanie odpowiednich leczniczych kroków, równie istotna jest troska o sprzęty wykorzystywane w czasie wszelkiego rodzaju zabiegów. Nie wszystkie bowiem wykorzystywane są jedynie raz, a po wykonaniu określonych czynności medycznych wyrzucane do pojemników. Znaczna większość sprzętów medycznych służy wielu pacjentom, w związku z tym zachowanie wysokiego poziomu ich czystości staje się kwestią priorytetową.

urządzenie dezynfekujące

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W zakresie utrzymania wymaganych standardów czystości medycznych sprzętów pomocna staje się tak zwana myjnia dezynfektor. Zapewnia ona skuteczne mycie oraz dezynfekcję narzędzi, z tego powodu też doskonale sprawdza się nie tylko w placówkach medycznych, ale również w laboratoriach i gabinetach stomatologicznych. Takie urządzenie składa się między innymi z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, drzwiczek mogących pełnić rolę stolika dla wyciąganych narzędzi, komory myjni włącznie z elementami funkcjonalnymi tj. ramionami spryskującymi, przewodami rurowymi, elementami grzewczymi, jak też suszarek, pojemników, tac narzędziowych, i innych. Działanie danych części ułatwiają sterowniki i specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, iż urządzenie takie jak myjnia dezynfektor gwarantuje powtarzalny przebieg procesu mycia oraz dezynfekcji sprzętu (zatem oferuje spełnienie wymogów zawartych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontroli parametrów procesu (np. temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie testów kontrolnych, oszczędność środków stosowanych do czyszczenia czy czasu pracowników – ZNAM Świdnica.

dezynfekcja

Autor: Jérôme Decq
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególną uwagę do zachowania czystości i sterylności narzędzi przywiązuje także Planmeca – światowy lider produkcji nowoczesnych urządzeń medycznych, wykorzystywanych w wielu sektorach opieki zdrowotnej – planmeca.

Kiedy uznasz, że ten artykuł jest fascynujący, kliknij na odnośnik do witryny (https://kursyresuscytacjigdansk.pl/medycyna-ratunkowa/), który posiada fascynujące dane na opisywany wątek – będą one na pewno ciekawe.

W zakresie oferowanych przez firmę produktów można znaleźć między innymi unity stomatologiczne (czyli fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, na przykład lampami, stojakami na konkretne sprzęty, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (systemy do przetwarzania obrazu i inne rozwiązania cyfrowe) i mnóstwo innych. Należy podkreślić, że w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na licznych badaniach, współpracy z ekspertami zajmującymi się dziedziną zdrowia, a co najważniejsze – zapewnia należytą higienę sprzętu poprzez dobór najlepszych materiałów, konstrukcji i doskonałych parametrów technicznych.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj