Borówki to pyszne malutkie owoce, które mają także właściwości zdrowotne.

Jagody zawierają pierwiastki mineralne, szczególnie selen, cynk, miedź i mangan, także witaminy C, A, B, PP.
" /> Jagody jako smakowite drobne owoce - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Jagody jako smakowite drobne owoce - absolucorse

Jagody jako smakowite drobne owoce

Sierpień 19th, 2020
Jagody to smakowite malutkie owoce, które posiadają dodatkowo własności lecznicze.
Jagody mieszczą pierwiastki mineralne, szczególnie selen, cynk, miedź i mangan, oraz witaminy C, A, B, PP.

Wyposażenie
Źródło: flickr.com
Ponieważ zawierają błonnik istotna ilość cholesterolu jest eliminowana z przewodu pokarmowego wspólnie z toksynami i kwasami żółciowymi, zanim przedostaną się one do układu krwionośnego. Te wSPAniałe owoce zawierają sporo przeciwutleniaczy, niszczą one wolne rodniki odpowiedzialne za rozrost nowotworów. Przeciwutleniacze oddziałują też korzystnie na postać naczyń włosowatych oczu i przyśpieszają odbudowę pigmentu obecnego w siatkówce oka, który jest odpowiedzialny za widzenie po zmierzchu. Borówka amerykańska zawiera spore ilości fitoestrogenu, jaki efektywnie ogranicza aktywność enzymów przyczyniających się do tworzenia się nowotworów hormonozależnych.

Zainteresował Cię nasz artykułu? Więc zachęcamy Cię – zajrzyj na kolejną stronę i dokonaj oceny (https://medicus.ie/pl) naszych prób. W przypadku pewnych niepewności – zwróć się do nas!

Owoce posiadają też kwas foliowy, jaki wspomaga ochronę systemu przed rakiem macicy, a w okresie ciąży wspiera prawidłowy rozwój embrionu.

komfort
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Po sezonie jest możliwość także sięgnąć po borówki mrożone, albo suszone. Suszone jagody i jej liście mieszczą dużą dawkę garbników, które spajają błony śluzowe żołądka, neutralizują szkodliwe Produkty przemiany materii i spowalniają ruchy robaczkowe jelit. Wywar z suszonych jagód, lub ich liści skutecznie powstrzymuje biegunkę, zaś sok wyciśnięty ze świeżych jagód wspomaga leczenie zaparć. Antocyjany tworzą autentyczny filtr, odbijając szkodliwe promienie UV.

W tym tekście odnajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj także inne artykuły na ten temat. Z pewnością będą ciekawe.

W związku z tym powinny je jadać osoby, które dłużej przebywają na słońcu.

Borówki dobrze jest konsumować surowe, aczkolwiek nie tracą na wartości po zamrożeniu. Zamrożone owoce również możemy świetnie spożytkować gotując pierogi, dodawać do deserów, lub ugotować kompot, bądź zupę owocową.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj