Ciechocinek, popularne miasto zdrojowe, miejscowość o długich tradycjach. Pierwsze wzmianki o mieście datują się na czas I Rzeczypospolitej ale rzeczywisty rozwój miejscowości nastąpił w okresie rozbiorowym. Powiązane to było z zaanektowaniem przez Austrię dotychczasowych źródeł solankowych. Wtenczas w dzisiejszym Ciechocinku odnaleziono źródła solanki i zaczęto je eksplorować na razie jeszcze nie do celów leczniczych ale spożywczych. " /> Idealne miejsce na weekendowy relaks jak również na kurację - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Idealne miejsce na weekendowy relaks jak również na kurację - absolucorse

Idealne miejsce na weekendowy relaks jak również na kurację

Czerwiec 11th, 2021
Ciechocinek, popularne miasteczko uzdrowiskowe, miejscowość o długich tradycjach. Pierwsze adnotacje o miejscowości datują się na okres I Rzeczypospolitej ale prawdziwy rozwój miasta nastąpił w czasie rozbiorowym. Powiązane to było z zabraniem przez Austrię dotychczasowych źródeł solanki. Wówczas w obecnym Ciechocinku odkryto źródła solankowe i zaczęto je eksplorować na razie jeszcze nie do celów zdrowotnych lecz spożywczych.

Przez długi okres sól była jedną z cenniejszych przypraw. Jednakże do wytwórczości soli nie doszło. Miasteczko miało być kurortem w którym do zdrowia przychodziliby mieszkańcy Prus. I w zasadzie jest tak do chwili obecnej. O Ciechocinku śpiewa się pieśni i ma ono od zawsze reputację jednego z najważniejszych kurortów polskich. Co ciekawe swej działalności kurort nie przerwał nawet w okresie dwu wielkich wojen dwudziestego wieku.
noclegi
Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com

Dla jego postępu duże znaczenie miał rozkwit kolei. Mówiło się nawet iż Ciechocinek jest zdrojową dzielnicą stolicy. Nie inaczej jest i dzisiaj, zmęczony miejskim pędem Warszawiak może wsiąść w auto bądź jak kiedyś w pociąg i dojechać na miejsce we względnie niedługim czasie.

Po przeczytaniu opisywanego wątku, kliknij na odmienny pełny opis (https://www.saleweselne.com/plock/), który publikuje też fascynujące wiadomości – zobaczysz, że wciągnie Cię kompletnie.

W przeciwieństwie do naszych dziadków mamy praktyczne narzędzie jakim jest internet. By taki wyjazd sobie zaaranżować starczy w wyszukiwarce wbić sformułowanie: Ciechocinek noclegi (pokoje w Lizbarku Warmińskim) a wynajdzie nasz Warszawiak bogatą ofertę miejsc noclegowych począwszy od ustronnych zagród agroturystycznych aż po hotele gdzie poczuje gość dotknięcie luksusu, przykładowo trafi na .

Z Warszawy czas podróżowania wynosi około 2 godzin, z tej przyczyny jest to wymarzone miejsce na weekendowe wypady. Najogromniejszą atrakcją miasteczka jest słynny park zdrojowy 140 letni, ze znaną tężnią rozpoznawaną prawie przez wszystkich. Ciechocinek jest jednak głównie uzdrowiskiem stąd jego głównymi gośćmi będą kuracjusze, i to oni w większości wypadków wpisują sformułowanie: Ciechocinek noclegi, niezależnie od celu przybycia do miasta: czy będzie to wyjazd weekendowy czy też pobyt w sanatorium warto zwiedzić okolice przykładowo Aleksandrów Kujawski – miasto które jeszcze przed II wojną było ośrodkiem kulturalnym mniejszości ukraińskiej. Warto poszukać pozostałości po tejże mniejszości (przykładowo wojskowy cmentarz).

absolucorse

zdrowo odpoczywaj