absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Uznany ginekolog, endokrynolog, bądź obaj razem?

Lipiec 21st, 2021
Ginekolog to lekarz specjalista wykrywający problemy strefy rozrodczej u pacjentek. W pokrewnej dziedzinie działa endokrynolog, którego zadaniem jest diagnozowanie nieprawidłowości w wydzielinach gruczołów. Obie specjalności lekarskie mają istotne znaczenie, konkretnie dla pacjentek, które sprawdzają własne możliwości hormonalne oraz związane z posiadaniem potomstwa.

Kontrowersyjny sposób czy coś zwyczajnego? Dlaczego zapłodnienie pozaustrojowe wzbudza tak dużo kontrowersji? Czy to konieczne?

Czerwiec 20th, 2020
Zapłodnienie in vitro jest sposobem leczenia niepłodności. Powoduje one wiele nieporozumień w społeczeństwie. Wiele osób wyraża sprzeciw, aby taka metoda była dozwolona. Tak naprawdę, jest to jedna ze sposobów rozrodu wspomaganego, zaś w praktyce polega na połączeniu gamet poza organizmem kobiet. Niestety, nie zawsze tak się dzieje, więc takie zapłodnienie to proces który wymaga dużej ilości prób. Aby został zakończony powodzeniem należy wykorzystać wiele zarodków, co krytykują niektóre środowiska. Jednocześnie, warto wiedzieć, iż jeśli dla jakiejś pary nie ma innych sposobów na zapłodnienie, to in vitro jest jedyną możliwością na doczekanie się potomstwa.

Nasze zdrowie – hormonalne wahania – sprawdź porady

Czerwiec 17th, 2020
Żyjemy w czasach ciągłego pędu. Wielu z nas przemierza stale trasę dom – praca – sklep popadając w rutynę i zapominając o tym, by stworzyć sobie przestrzeń na cieszenie się życiem i z małymi sprawami. Szybkie tempo zmian, niedbale robione posiłki z chemicznych półproduktów, brak snu, stres, wady wrodzone, mało aktywności fizycznej, mało wody i tlenu w organizmie… Taką wyliczankę moglibyśmy mnożyć bez końca.

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z usług terapeuty?

Marzec 8th, 2020
Kiedy chmury pojawiają się na niebie, a dni stają się coraz krótsze, wielu z nas spostrzega, że coraz mniej rzeczy sprawia im radość. Są obojętni na wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli nie pozwalają normalnie funkcjonować. W końcu brakuje im sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest poważnym problemem, który przejawia się głównie zdecydowanym i długookresowym obniżeniem samopoczucia.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj