Dieta wątrobowa to perfekcyjne rozwiązanie dla ludzi, którzy borykają się z kłopotami wątrobowymi. Najważniejsze jest, żeby produkty były lekkostrawne. Taki sposób przygotowania posiłków pozwoli na regenerację wątroby po zapaleniu lub nawet marskości. Warto pamiętać, że na problemy z wątrobą mogą wpłynąć również inne czynniki, jak stres bądź nieodpowiednia dieta. " /> Dieta wątrobowa: W jaki sposób jeść, gdy mamy problemy z wątrobą? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Dieta wątrobowa: W jaki sposób jeść, gdy mamy problemy z wątrobą? - absolucorse

Dieta wątrobowa: W jaki sposób jeść, gdy mamy problemy z wątrobą?

Luty 14th, 2020
Dieta wątrobowa to perfekcyjne rozwiązanie dla ludzi, którzy borykają się z kłopotami wątrobowymi. Najistotniejsze jest, aby posiłki były lekkostrawne. Ten sposób odżywiania pozwoli na regenerację wątroby po zapaleniach czy nawet marskości. Warto pamiętać, że na problemy z wątrobą mogą wpłynąć również inne czynniki, jak stres lub nieodpowiednia dieta.

Co robić, by czuć się dobrze?
przepisy na dietę wątrobową
Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com

Po pierwsze nim zaczniemy stosowanie diety, warto dowiedzieć się jakie są zalecenia w czasie jej stosowania. Trzeba zjadać 4-5 posiłków dziennie. Porcje muszą być niewielkie, poza tym nie powinno się jeść gorących dań. Śniadanie warto zjeść do godziny po przebudzeniu, z kolei ostatni posiłek dnia – 2-3 godziny przed snem. Bezpośrednio po jedzeniu nie wolno pić. Pomiędzy posiłkami najlepsza do picia będzie woda lub herbata owocowa i ziołowa. Niezwykle istotne jest omijanie ostrych przypraw oraz oczywiście alkoholu i papierosów.

Warto pamiętać o jedzeniu warzyw i owoców, przy czym owoce nie są odpowiednią opcją na posiłki przygotowywane wieczorem. Co można jeść w czasie diety? Wbrew pozorom dozwolonych składników jest naprawdę dużo, a posiłki mogą stać się różnorodne. Należy spożywać między innymi: chude wędliny, twaróg, masło, owoce, koktajle z owoców, biszkopty, pieczywo pszenne i żytnie, jajka (lecz najlepiej ugotowane na miękko), ryby i mięsa gotowane na parze czy gotowane. Z całą pewnością trzeba unikać wszelkich napojów gazowanych, kawy, słodyczy, używek, tłuszczu i octu.

Jeżeli chodzi o warzywa, nieodpowiednie będzie jedzenie (ozonator żywności) papryki, ogórków, kapusty oraz czosnku i cebuli. Zupa cebulowa krem nie jest więc dobrym posiłkiem, jednak jeżeli interesuje nas dieta (zobacz sprawdź jedzenie z dowozem w łodzi) wątrobowa przepisy są naprawdę różnorodne i zdecydowanie zastąpimy ulubione wcześniej posiłki.

Co możemy przygotować? Dla miłośników słodyczy idealna będzie zupa owocowa.Przepis jest niezwykle prosty, należy przygotować jedynie wodę, owoce, mąkę ziemniaczaną oraz cukier (zupa cebulowa krem).

Oprócz tego świetnymi przepisami w czasie stosowania diety będzie na przykład zupa ziemniaczana, różnego typu surówki (należy jednak nie zapominać o pomijaniu kapusty) czy ryż z jabłkami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jedynie stale mieć na uwadze składniki, których z pewnością powinno się unikać. To jedna z dróg do powodzenia.

Jeśli czujemy się ociężale i źle, mamy też pewność, że przyczyniła się do tego wątroba, naprawdę warto zastosować odpowiednią dietę. To świetny sposób na to, aby poczuć się zdecydowanie lepiej. Warto skorzystać z takiej możliwości.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj