Przede wszystkim przed wyborem typu pościeli do swojego hotelu musimy mieć na uwadze, iż całkowicie odmienne wymagania stawia się przed pościelą do hotelu, a inne przed taką do domu. Trwałość pościeli hotelowej powinna być na pewno bardziej znaczna niż domowej, szczególnie iż pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Na pewno przed wyborem rodzaju pościeli do hotelu należy mieć na uwadze, że zupełnie odmienne wymagania stawiamy przed pościelą hotelową, a inne przed domową. " /> Czym powinna charakteryzować się pościel hotelowa? Jakiego rodzaju musi spełniać wymagania? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Czym powinna charakteryzować się pościel hotelowa? Jakiego rodzaju musi spełniać wymagania? - absolucorse

Czym powinna charakteryzować się pościel hotelowa? Jakiego rodzaju musi spełniać wymagania?

Wrzesień 13th, 2020
Na pewno przed wyborem typu pościeli do swojego hotelu należy pamiętać, iż zupełnie inne wymagania stawia się przed hotelową pościelą, a inne przed domową. Solidność pościeli hotelowej powinna być z pewnością większa niż domowej, zwłaszcza że pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Na pewno przed doborem rodzaju pościeli do hotelu trzeba pamiętać, że całkowicie odmienne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a całkowicie odmienne przed domową.

pokój hotelowy
Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Trwałość takiej pościeli powinna być nieporównywalnie bardziej znaczna niż domowej, szczególnie, iż pościel do hotelu poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Pościel hotelowa to pościel przemysłowa, jaka powinna spełniać najbardziej istotne wymagania – wytrzymałościowe, ale również estetyczne. Powinna więc mieć dość dużą odporność na dość częste pranie przemysłowe w temperaturze 95 stopni Celsjusza – -> kliknij.

Musi być wytrzymałe na maglowanie, na pillingowanie i procesy dezynfekcji. Cechą jaka wyróżnia pościel hotelową jest na pewno gramatura tkaniny który ma około 160 g/mkw. Dla domowej pościeli jest to około 125 g/mkw. Jednym z najbardziej popularnych czynników tego typu pościeli, jakie odróżniają tę model od domowej pościeli jest przepis prania i konserwacji oraz środowisko, gdzie ten proces się odbywa. Pościel tego rodzaju możemy prać jedynie w niskich temperaturach, bez zbyt mocnych środków piorących, najlepiej zaś ją wysuszyć rozwieszoną na sznurku – spójrz na dobre tkaniny do hotelu. Parametry mechaniczne oraz użytkowe pościeli są tak dopasowane, iż nawet w najwyższym stopniu agresywny proces konserwacji nie będzie miał wpływu na jej wygląd zewnętrzny, długość użytkowania oraz zachowania określonych wymiarów konfekcji po praniu.

Tego typu właściwości jesteśmy w stanie uzyskać wykorzystując tkaniny o odmiennej strukturze i innym wykończeniu niż tkaniny do użytku domowego. Żeby powstała tkanina o wymaganych parametrach, musi być zastosowane długie, czesankowe włókno, jak najmocniej maksymalnie gładkie.

Czy ciekawi Cię ta problematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj serwis (https://www.elektryczne.eu/karnisze-elektryczne/), a odnajdziesz tam wiele nadzwyczajnych informacji, które wciągną Cię zupełnie.

Im bardziej gładkie i długie włókna, tym bardziej cienka i bardziej odporna tkanina. Do produkcji tego rodzaju pościeli używa się specjalnych nici szwalniczych, najlepiej rdzeniowych, które są wytrzymałe na działanie dość znacznych wartości temperaturowych.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj