Jeśli zastanawiamy się nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do konkluzji, że najlepiej ma się branża związana z informatyką oraz przemysł, a właściwie jego odnogi związane z automatyką. " /> Czy opłaca się zostać automatykiem? - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Czy opłaca się zostać automatykiem? - absolucorse

Czy opłaca się zostać automatykiem?

Listopad 25th, 2020
Jeśli zastanawiamy się nad rynkiem pracy w naszym kraju to możemy dojść do konkluzji, że najlepiej ma się branża związana z informatyką i część przemysłu, a właściwie jego gałęzie związane z automatyką.

Automatyka – od dawna jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na politechnikach. Absolwenci tego kierunku raczej nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

nauka
Źródło: http://www.sxc.hu/

Warto naturalnie już w czasie studiów porozglądać się za możliwością rozpoczęcia pracy. Mnóstwo przemysłowych przedsiębiorstw daje studentom możliwość zrobienia praktyk. To świetne rozwiązanie. Student w czasie praktyk ma możliwość zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Oczywiście można znać te systemy w czasie studiów, lecz o wiele lepiej uczyć się w realnych firmach. Ciekawe rozwiązanie: .

A może zrobić karierę naukową?

A absolwenci? W zasadzie, można wybrać dwie drogi. Pierwsza ścieżka to kariera na politechnice. Absolwent może otrzymać stanowisko na uczelni, pracować nad postępem swojej dyscypliny, wprowadzać nowoczesne rozwiązania, które wymyśla itp. Druga możliwość to praca w zakładzie na przykład związanym z jakąś gałęzią przemysłu. Jeśli w trakcie studiów nie zaleźliśmy sobie stanowiska, można z łatwością wyszukać oferty w internecie. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę dobrze wybrane hasło, na przykład praca w automatyce – „. Na pewno dostaniemy sporo wyników. Naturalnie, nie jest to prosta praca. Potrzeba do niej ogromnej wiedzy, a najczęściej pracę otrzymują automatycy z doświadczeniem. Tak jak w tym przypadku: bloki sterujące pomp.

To także powód dla którego należy już w czasie studiów podejmować pracę w różnego typu zakładach. Doświadczenia, umiejętności zdobytych w trakcie pracy nie zastąpi nic. Studia dają świetną podstawę, ale doświadczenie należy zdobyć na własną rękę. Każdy pracodawca przychylniej będzie spoglądał na kandydata, który ma w CV coś dodatkowo poza studiami.

Te intrygujące treści posiadają swoją kontynuację. Pragniesz ją poznać? Zatem idź do strony i tam rozkoszuj się frapującymi wątkami.

Nawet jeśli studia ukończył na samych piątkach.

Warto właściwie pokierować swoją karierą. Zanim podejmiemy decyzję o studiowaniu automatyki, dobrze jest dowiedzieć się więcej na ten temat, można porozglądać się i sprawdzić jak wygląda rynek pracy. Kiedy decydujemy się na tak trudne i wymagające studia, to przecież nie po to, by zostać po nich bez pracy.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj