Nawet regularne dbanie o swoje zęby może nie uchronić ich od kłopotów z występowaniem próchnicy. Niestety w naszym społeczeństwie z czystością jamy ustnej nie zawsze jest najlepiej, a tym bardziej z regularnymi przeglądami u dentystów." /> Co mogą zrobić będą miały osoby, które z jakiegoś powodu utraciły zęby a chcą odpowiednio wyglądać. - absolucorse

absolucorse

zdrowo odpoczywaj

Co mogą zrobić będą miały osoby, które z jakiegoś powodu utraciły zęby a chcą odpowiednio wyglądać.

21 czerwca, 2022
Nawet systematyczne dbanie o swoje zęby może ich nie uchronić od problemów z próchnicą. Niestety wśród naszych mieszkańców z czystością jamy ustnej jest bardzo różnie, a tym bardziej z systematycznymi przeglądami u dentysty.

Diamentowa pielęgnacja z Sorayą

Autor: Soraya
Źródło: Soraya
Gabinet stomatologiczny odwiedza się wówczas jak ząb będzie mocno bolał, a wtedy niekiedy jest już zbyt późno żeby go uratować. Usunięcie zęba to ostateczność, ale w wielu przypadkach po prostu nie będzie innego wyjścia, na szczęście obecnie jest wiele sposobów na to, żeby powstałą lukę w jakiś sposób uzupełnić. Nowoczesna protetyka wałbrzych przykładowo może zaoferować rozmaite korony, jakie przytwierdza się do zębów z obu stron, dzięki czemu wstawiany element będzie miał dobry punkt umocowania.
alergie

Źródło: koncentratortlenu.eu

Dużo kosztowniejszym, lecz również i skuteczniejszym sposobem są implanty wałbrzych. Implanty (wszczepianie implantu) to specjalne wkręty, jakie są mocowane w kościach szczęki. To wszystko się wykonuje w czasie zabiegu chirurgicznego, jeśli wszystko zostanie pomyślnie wykonane i nie wystąpią żadne komplikacje, to ich wytrzymałość będzie taka sama jak naturalne korzenie. Do wykonania implantów stosuje się odpowiednie rodzaje materiałów, które są dobrze tolerowane przez ciało człowieka i nie powodują alergicznych reakcji. Po wstawieniu implantów i zagojeniu ran zabrać się można za odbudowę zębów, które brakują.

Na takim implancie implancie osadzić można pojedynczą koronę, lecz może on również być bazą do tego, aby uzupełnić parę braków, niejednokrotnie w postaci jednego długiego elementu.

absolucorse

zdrowo odpoczywaj